Всесвіт

Телескоп Хаббл зробив дивовижну знахідку в ранньому Всесвіті

У давньогрецькій міфології перші божества, які народилися у Всесвіті в «Хаосі», створили расу титанів. Могутні Титани були, зрештою, замінені богами Олімпу. У сучасній космології зоряним еквівалентом легендарних Титанів є так звані зірки Населення III, які були першими зірками, народженими після Великого вибуху. Ці гіпотетичні зірки так само невловимі, як і Титани. На відміну від сьогоднішніх зірок, як наше Сонце (яке містить важчі елементи, такі як кисень, азот, вуглець і залізо), зірки «Населення III» були б створені виключно з декількох перших елементів. Набагато масивніші і яскравіші, ніж наше Сонце, вони демонстративно спалахнули як титани над чорнильною порожнечею новонародженого Всесвіту.

Група європейських дослідників на чолі з Раханою Бхатавдекар з Європейського космічного агентства мала намір знайти невловимі зірки першого покоління, досліджуючи ділянку Всесвіту віком приблизно від 500 мільйонів до 1 мільярда років після великого вибуху. У своїх пошуках вони використовували спостереження Хаббла, космічного телескопа NASA “Спітцер” і наземного Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії.

Вони використовували силу гравітаційного лінзування масивного скупчення галактик на передньому плані (що діє як гігантська збільшувальна лінза в космосі), щоб шукати зображення набагато більш віддалених фонових галактик, які в 10-100 разів слабкіше, ніж будь-які раніше спостережувані. На жаль, команда не знайшла доказів того, що в цьому космічному часовому інтервалі, який вони досліджували, з’явилися зірки першого Покоління III. Ці результати, однак, важливі, оскільки вони показують, що галактики повинні були сформуватися навіть раніше, ніж передбачалося після Великого вибуху.

Команда європейських дослідників на чолі з Раханою Бхатавдекар з Європейського космічного агентства приступила до вивчення першого покоління зірок в ранньому Всесвіту. Відомі як зірки Населення III, ці зірки були зроблені зі споконвічного матеріалу, що виник в результаті Великого вибуху. Зірки населення III повинні були складатися виключно з водню, гелію і літію – єдиних елементів, які існували до того, як процеси в ядрах цих зірок могли створити важчі елементи, такі як кисень, азот, вуглець і залізо.

Бхатавдекар і її команда досліджували ранній Всесвіт, віком приблизно від 500 мільйонів до 1 мільярда років після великого вибуху, вивчаючи кластер MACS J0416 і його поле за допомогою космічного телескопа Хаббл (з даними, отриманими з космічного телескопа Спітцер і наземного супутника Дуже Великого телескопа Європейської Південної Обсерваторії).

«Ми не знайшли жодних доказів в цьому космічному часовому інтервалі зірок першого покоління Населення III», – сказала Бхатавдекар про нові результати.

Бхатавдекар і її команда розробили нову техніку, яка видаляє світло від яскравих галактик переднього плану, які складають ці гравітаційні лінзи. Це дозволило їм виявити галактики з нижчими масами, ніж коли-небудь раніше спостерігалися з Хабблом, на відстані, відповідному тому, коли Всесвіту було менш мільярда років. На цей час в космічному часі відсутність доказів екзотичних зоряних популяцій та ідентифікації багатьох галактик малої маси підтверджує припущення, що ці галактики є найбільш вірогідними кандидатами для реіонізації Всесвіту. Період реіонізації в ранньому Всесвіті – це коли нейтральне міжгалактичне середовище було іонізоване першими зірками і галактиками.

«Ці результати мають глибокі астрофізичні наслідки, оскільки вони показують, що галактики повинні були сформуватися набагато раніше, ніж ми думали», – сказала Бхатавдекар. «Це також рішуче підтримує ідею про те, що малі галактики в ранньому Всесвіті відповідальні за реіонізацію».

Ці результати також свідчать про те, що саме раннє утворення зірок і галактик сталося набагато раніше, ніж це може бути досліджено за допомогою космічного телескопа Хаббл. Це залишає захоплюючу область подальших досліджень для майбутнього космічного телескопа Джеймса Вебба NASA / ESA / CSA – для вивчення ранніх галактик Всесвіту.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button