Всесвіт

Телескоп від НАСА вивчить склад темної матерії в нашій Галактиці

Космічний телескоп НАСА Nancy Grace Roman вивчить потоки зірок, які проходять за межами видимих меж галактик. Астрономи збираються використовувати ці спостереження, щоб вивчити, як ростуть галактики і яка природа темної матерії.

Зоряні потоки виглядають як пасма волосся, що йдуть назовні від деяких галактик. Зазвичай ці потоки складаються з зірок, які раптом зникли з галактики.

Раніше астрономи провели моделювання і з’ясували, що галактики частково ростуть внаслідок поглинання дрібних груп зірок. Якщо карликова галактика потрапила на орбіту більшої, то у першій спотворюється гравітація. Далі її зірки розсіюються і потрапляють в більшу галактику.

Чумацький Шлях є домом для щонайменше 70 зоряних потоків. Це означає, що він, ймовірно, поглинув щонайменше 70 карликових галактик або кульових зоряних скупчень.

Знімки Чумацького Шляху, які зробить телескоп Nancy Grace Roman, допоможуть астрономам визначити рух зірок. Далі, на основі цієї інформації вийде дізнатися, з чого складається темна матерія — невидима матерія, яку можна виявити тільки завдяки її гравітаційному впливу.

Одна з теорій передбачає, що темна матерія холодна або складається з важких, повільних частинок. Якщо це так, то вона повинна збиратися разом в галактичних ореолах – це може порушити зоряні потоки. В такому випадку телескоп зафіксує ці зміни. В результаті вдасться звузити коло потенційних матеріалів, з яких може складатися темна матерія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button