Всесвіт

Метеорити могли стати джерелом життя на ранній Землі

Нітрид заліза у зразках Рюгу свідчить про приплив багатого азотом матеріалу із зовнішньої Сонячної системи на орбіту Землі.

Image by Bouragaa Boukhechem from Pixabay

Мікрометеорити із зовнішньої Сонячної системи, можливо, відповідальні за транспортування азоту в навколоземну область на зорі існування Сонячної системи. Такого висновку дійшли автори нового дослідження. Їхня робота опубліковано у журналі Nature Astronomy.

З’єднання азоту, такі як солі амонію, удосталь містяться в матеріалах, які з’явилися в далеких від Сонця регіонах, але докази їх перенесення в область орбіти Землі були погано вивчені.

Шар нітриду заліза лежить на поверхні частинок магнетиту. Фото: КіотоУ/Тору Мацумото

«Результати дослідження припускають, що більша, ніж вважалося раніше, кількість сполук азоту потрапила на Землю з астероїдами. Потенційно вони стали будівельними блоками для життя на планеті», — пояснює Хоуп Ісії, співавтор дослідження та доцент факультету Гавайського університету.

Як і всі астероїди, Рюгу — невеликий скелястий об’єкт, що обертається навколо Сонця. Космічний корабель «Хаябуса-2» аерокосмічного агентства Японії (JAXA) досліджував Рюгу та доставив матеріал з його поверхні назад на Землю у 2020 році. Він багатий на вуглецю і зазнав космічного вивітрювання, викликаного зіткненнями мікрометеоритів і впливом заряджених іонів, що походять від Сонця.

За допомогою електронного мікроскопа вчені виявили, що поверхні зразків з Рюгу покриті крихітними мінералами, що складаються із заліза та азоту (нітрид заліза: Fe4N).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button