Всесвіт

Телескоп з “сонячними окулярами” знайшов найяскравіший пульсар за всю історію спостережень (фото)

Раніше вчені вже знаходили ознаки цієї нейтронної зірки з магнітним полем, але вони помилково вважали, що це далека галактика. Тепер відкриття вдалося підтвердити за допомогою нового методу спостереження.

Міжнародна дослідницька група, включаючи вчених Австралійського національного наукового агентства CSIRO, використовувала нову техніку спостереження і виявила найяскравіший з відомих позагалактичних пульсарів. За попередніми даними, це найяскравіший пульсар за всю історію спостережень.

Дослідницька група використовувала радіотелескоп ASKAP для нового методу пошуку пульсарів. Вони використовували подобу “сонячних окулярів” для уловлювання поляризованого світла і знайшли пульсар, який в 10 разів яскравіше таких же об’єктів, які раніше знаходили за межами нашої галактики.

Спостереження без “сонячних окулярів”

«Ми очікуємо, що за допомогою цієї методики можна буде знайти ще більше пульсарів. Ми вперше провели систематичний і регулярний пошук таких об’єктів в комфортних умовах. Через свої незвичайні властивості цей пульсар пропустили попередні дослідники, хоча він дуже яскравий”, – зазначили вчені.

Пульсар – це нейтронна зірка, що швидко обертається з магнітним полем, яка випускає два пучки поляризованого радіовипромінювання. Коли промені проносяться через простір, вони створюють унікальні імпульси, що приходять на Землю.

Спостереження з “сонячними окулярами”

Традиційні методи пошуку пульсарів – це пошук мерехтінь в даних телескопа. Але так можна пропустити занадто швидкі або занадто повільні пульсари. Якщо замість цього вчені шукають поляризоване світло, так можна виявити пульсари, що виходять за межі стандартного тимчасового діапазону.

Причому вчені вже знаходили ознаки цього пульсара, але яскрава пляма в радіоданих прийняли за далеку галактику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button