Всесвіт

Найяскравішу комету 2018 року розглянули детально

Комету 46P/Віртанена, стала найяскравішою в поточному році, вчені детально розглянули за допомогою радіотелескопів ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array).

Комета 46P/Віртанена, відкрита в 1948 році, здійснює оборот навколо Сонця за 5,4 року. У грудні цього року комета досягла перигелію, а 16 грудня пролетіла дуже близько до нас — всього 11,6 мільйона кілометрів від Землі: її можна було побачити на небі неозброєним оком.

Самую яркую комету 2018 года рассмотрели детально
Оптичний знімок комети, зроблений астрономами-аматорами

Астрономи вивчили комету 46P/Віртанена за допомогою системи радіотелескопів ALMA — на основі спостережень, зроблених, коли комета була в 16,5 млн кілометрів від нашої планети. У ході спостережень завданням було побудова розподілу молекул ціанистого водню, який повинен був допомогти більше дізнатися про внутрішню частину коми — газопилової хмари, що оточує ядро комети.

У результаті спостережень вчені з’ясували, що внутрішня частина коми комети 46P/Віртанена має розширену, дифузну і трохи асиметричну структуру. (Зазначається, що зовнішня частина коми цієї комети надто розріджена і непридатна для детальних спостережень.) Крім того, 9 грудня астрономи провели чергові спостереження, в ході яких шукали в комі комети 46P/Віртанена більш складні молекули.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button