Екологія

Бразильські вчені знайшли заміну традиційному бензину

Викопне паливо може бути замінено так званим зеленим дизельним паливом, отриманим за допомогою вирощування мікроводоростей у спеціальних біореакторах.

Такого висновку дійшли інженери-дослідники з Бразилії, пише Еxpress.

Image by IADE-Michoko from Pixabay

Професор Хосе Коельо Варґас із Федерального університету Парани (Бразилія) та його колеги працювали з мікроводоростями виду Tetradesmus obliquus.

За словами науковців, цей крихітний водний організм може біосинтезувати вуглеводні, які будуть використовуватися для виробництва палива.

“Мікроводорості – це автотрофні організми, які можуть фіксувати вуглекислий газ як основне джерело вуглецю. Тому завдяки поєднанню високої продуктивності біомаси та високої ефективності синтезу та накопичення жирних кислот вони стають ідеальними істотами для вуглеводнів”, – пояснили вчені.

Особливою перевагою виробництва біопалива з мікроводоростей, якщо порівнювати з такими культурами, як кукурудза або цукрова тростина, є те, що його можна вирощувати у фотобіореакторах.

У межах дослідження T. obliquus вирощували у великомасштабних фотобіореакторах. Кожен із них складався з більш ніж 12 000 футів прозорих труб із ПВХ, що давало водоростям доступ до сонячного світла для фотосинтезу.

Як середовище для культивування команда використовувала біоперетравлений свинячий гній, речовину, яка багата на вуглець, азот і фосфор. За 15 днів команда видалила суху біомасу з реакторів. З неї вони через додавання суміші гексану та етанолу видобули олію для подальшої перегонки.

Під час випробувань отриманого палива команда виявила, що так звана “низька теплотворна здатність” їхньої дистильованої нафти була порівнянна з такою дизельних двигунів із низьким вмістом сірки: 41 952 проти 42 093 кДж на кілограм.

“Низька теплотворна здатність, приблизно рівна викопному дизельному паливу з низьким вмістом сірки, і висока якість займання дають змогу використовувати “зелене” дизельне паливо, отримане з мікроводоростей, для використання в дизельних двигунах”, – резюмували дослідники.

Вони додали, що в майбутньому екологічно чисте дизельне паливо можна буде використовувати як удосконалене моторне паливо для заміни викопного палива “без втрати продуктивності двигуна”.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button