Всесвіт

Астрономи реконструюють еволюцію Сонця

Приблизно чотири мільярди років тому життя зародилося на Землі. Воно з’явилося тому, що на нашій планеті були кам’яниста поверхня, рідка вода і щільна атмосфера. Однак ще одним важливим фактором виникнення життя стала присутність магнітного поля, що захищає планету. У новому дослідженні, об’єктом якого стала молода сонцеподібна зірка Каппа Кита, показано, що магнітне поле відіграє ключову роль у формуванні на поверхні планети умов, придатних для життя.

fefed3d04fc963d91ecf1fbb9035f797
Каппа Кита, розташована на відстані 30 світлових років від Землі в сузір’ї Кита, дивно близько нагадує наше Сонце, однак ця зірка набагато молодша від нашого світила. У новій роботі команда астрономів на чолі з Хосе Діасом до Насіменто з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру, США, розраховує, що вік цієї зірки складає всього лише від 400 до 600 мільйонів років, що узгоджується з оцінкою віку, зробленого на підставі періоду обертання цієї зірки. Період завершення формування цієї зірки приблизно відповідає тій епосі, коли життя вперше з’явилася на Землі. Отже, вивчення Каппа Кита може допомогти нам глибше зрозуміти історію ранньої Сонячної системи.

Каппа Кита, як і інші зірки її віку, має дуже високу магнітну активність, а крім того, вона є джерелом зоряного вітру, інтенсивність якого в 50 разів перевищує інтенсивність сонячного вітру. Зоряним вітром називаються потоки плазми, що випускаються зірками.

У своєму дослідженні автори роботи змоделювали магнітне поле ранньої Землі і «помістили» її в систему Каппа Кита, щоб оцінити взаємодію магнітних полів зоряного вітру і магнітосфери ранньої Землі. Результати моделювання показали, що магнітне поле ранньої Землі, яке мало майже таку ж потужність, як в даний час, стиснулося до розмірів порядку однієї третини – половини від його сьогоднішнього розміру.

Каппа Кита також демонструє ознаки «надспалахів» – гігантських вивержень, в результаті яких вивільняється в 10-100 мільйонів разів більше енергії, у порівнянні з найбільшими спалахами, які коли-небудь спостерігаються на Сонці. Вивчаючи Капу Кита, дослідники хочуть зрозуміти, наскільки часто вона народжує надспалахи, і на підставі цих даних оцінити, наскільки частими були такі спалахи на нашому Сонці в той час, коли воно було порівняно молодою зіркою.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button