Наука

Темну матерію можна знайти і на Землі

Згідно з новим дослідженням невловиму темну матерію можна виявити й на Землі, спостерігаючи, як її частинки бомбардують атоми.

Milennium-II Simulation

Темна матерія складає 85% всієї матерії у Всесвіті, але ніхто ніколи її не бачив. Природа цієї таємничої речовини залишається невідомою. Маса, яку ми називаємо темною матерією, не випромінює світло, тепло, радіохвилі чи інше електромагнітне випромінювання. Але астрономи й фізики знають, що вона існує. Без темної матерії галактики розлетяться на шматки.

Темна матерія також може взаємодіяти з протонами й нейтронами в ядрах атомів. Це видно по спалахах світла та іншим сигналам, званим розсіюванням. У новому дослідженні пропонується використовувати це явище для виявлення темної матерії, коли вона взаємодіє з «нормальною» матерією в детекторах, яких у розпорядженні вчених вже чимало.

Дослідники з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі і вчені з Каліфорнійського університету в Берклі пропонують шукати взаємодії темною матерією на ядра атомів. Вони можуть призводити до вивільнення негативно заряджених електронів або нейтрино (елементарні частинки без заряду і маси).

Вчені припускають, що дані, зібрані на інших детекторах нейтрино на основі ксенону, можуть бути використані для пошуку доказів існування темної матерії.

«Дані вже там. Це просто питання часу», — сказав Джефф Дрор з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть