Екологія

Температура океанів піднімається чотири роки поспіль

Згідно з новими дослідженнями, у 2022 році Світовий океан четвертий рік поспіль досяг найвищої температури за всю історію спостережень. Це яскраве свідчення зміни клімату, викликаного діяльністю людини.

Image by David Mark from Pixabay

Температура поверхні моря має серйозний вплив на погоду в світі, при цьому тепліші океани пов’язані з більш екстремальними ураганами, хвилями спеки, посухами і проливними дощами.

З 1970 року океани поглинули близько 90% надлишку тепла від викидів парникових газів. Температура океану менш сприйнятлива до короткочасних змін погоди, ніж температура повітря, що робить океани хорошим показником наслідків зміни клімату.

“Якщо ви хочете знати, як швидко нагрілася земна куля, і хочете зазирнути в майбутнє, відповідь знаходиться в океанах», — говорить автор нового дослідження Джон Абрахам.

Тепліший океан також означає розширення об’єму води, підвищення рівня моря та повені. “Світовий океан піднімається, і щобільше, підйом прискорюється”, – пишуть вчені.

Нове дослідження також досліджувало солоність океану, яка визначає щільність води та впливає на циркуляцію океану. Дослідники виявили, що різниця між середньою солоністю в регіонах з високою та низькою солоністю (Індекс контрастності солоності) була найвищою за весь час у 2022 році.

Дослідження показує, що океан також стає більш стратифікованим (багатошаровим), утворюючи шари різної щільності, що ускладнює транспортування кисню та поживних речовин через воду. Посилення стратифікації також призводить до того, що океани поглинають менше тепла з атмосфери, сприяючи глобальному потеплінню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button