Екологія

Норвежці першими в світі запустили екологічне спалювання сміття

Сміттєспалювальний завод Klemetsrud incinerator в Осло запустив перший у світі експеримент з екологічним спалювання відходів. У рамках боротьби зі зміною клімату на заводі були встановлені спеціальні пристрої, які здатні «відловлювати» вуглекислий газ з диму.

Сміттєспалювальний завод виробляє тепло для обігріву будівель в столиці Норвегії. При цьому обсяг викидів заводу складає більше 300 т двоокису вуглецю на рік. Однак після прийняття домовленостей на кліматичному саміті ООН в Парижі на заводі вирішили встановити пристрої для поглинання вуглекислого газу.

У рамках експерименту, який триватиме до квітня 2016 року, на заводі будуть розміщені 5 контейнерів. Пристрої зможуть поглинати вуглекислий газ загальним обсягом до 2 тисяч тонн в рік.

Якщо експеримент буде визнаний ефективним, до 2020 року завод буде повністю обладнаний системою, що вловлює СО2. Потім вуглекислий газ буде направлятися в Північне море і закачуватиметься в родовища нафти і газу для підйому тиску і збільшення обсягу видобутку.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button