Наука

Тепле літо 2019 року рекордно збільшило популяцію метеликів

Тепле літо 2019 року рекордно збільшило популяцію метеликів. Дослідження, проведене вченими з Об’єднаного комітету з охорони природи, показало, що популяція метеликів в цей період стала рекордною за 22 роки. Про це пише The Guardian.

За підрахунками ООН, до 2050 року на Землі вимре майже 1 млн видів тварин, в тому числі величезна кількість комах. Вже зараз 75% суші, 40% океану і 50% річкових вод «демонструють деградацію через діяльність людини».

В основному це пов’язано з викидами парникових газів. За даними організації, з 1980 року рівень антропогенних викидів збільшився в два рази — це призвело до підвищення середньої температури на Землі мінімум на 0,7 °С.

Однак деякі види виграють від підвищення температури. Моніторинг 3 014 ділянок на території Великобританії, проведений вченими, показав, що влітку 2019 року було вдалим для розмноження деяких видів метеликів, але найкраще почували себе репійники.

Представники цього типу мігруючих лускокрилих прилетіли в Великобританію з Африки в кількості, що перевищує всі зареєстровані показники з 1996 року.

Дослідники відзначають, що збільшення популяції метеликів говорить про те, що їх вимирання відбувається не так стрімко, як вважали вчені. Деякі види лускокрилих, навпаки, переживають новий етап розвитку.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»