Наука

Створено антимікробний матеріал на основі павутиння

Німецькі вчені бачать для своєї розробки великі перспективи як в медицині, так і в повсякденному житті.

Gregor Lang

Поверхні предметів, в тому числі і використовуваних в медичних цілях, часто є джерелом інфекцій. Патогенні мікроорганізми поступово створюють на них найтоншу біоплівку, часто стійку до антибіотиків і протимікробних препаратів, видалити яку складно навіть з миючими засобами.

Однак дослідникам з університету Байройта, схоже, вдалося вирішити цю проблему. За допомогою протеїнів, отриманих з павутини вони створили наноматеріал, який не дозволяє затриматися на собі ніяким хвороботворним мікроорганізмам, в тому числі і золотистому стафілококу. Тепер, за словами вчених, потенційно патогенні біоплівки на поверхні інструментів, спортивних снарядів, контактних лінз, протезів та інших предметів, по всій видимості, залишаться в минулому.

При цьому, як стверджують розробники, матеріал володіє і ще однією корисною властивістю – він підтримує розмноження людських клітин. Якщо ним, наприклад, покрити перев’язувальні матеріали для ран або імпланти, то вони будуть виробляти не тільки антибактеріальну, але одночасно і регенеруючу дію, прискорюючи відновлення пошкоджених тканин організму.

Антимікробні властивості свого матеріалу вчені вже успішно протестували на двох його похідних формах – плівках і покритті.

«В результаті наших досліджень, ми отримали висновки, які можуть використані для подальших досліджень, – говорить доктор Тобіас Шайбель, завкафедрою біоматеріалів в Університеті Байройта. – Протимікробні властивості розробленого нами матеріалу засновані не на токсичному варіанті. Основним фактором є, скоріше, наноструктури, які роблять поверхню павутини стійкою до мікроорганізмів. Патогени просто не можуть втриматися на цій поверхні ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button