Земля

Теплі течії в Тихому океані допомогли древнім людям мігрувати з Азії в Америку

Міжнародна група вчених проаналізувала керни донних відкладень з морських глибин і прийшла до висновку, що тисячі років тому в північній частині Тихого океану панували теплі течії, подібні Гольфстріму. Завдяки їм зона Берингової протоки була значно теплішою, ніж сьогодні, тому древнім людям було простіше покинути Азію і мігрувати в Америку.

Теплі течії в Тихому океані допомогли древнім людям мігрувати з Азії в Америку / © Getty images

Дослідження опубліковано в журналі Science Advances. Тихий океан містить майже половину океанської води і є величезним резервуаром тепла і вуглекислого газу. Але сьогодні циркуляція течій в його північній частині повільна – вона обмежує перенесення тепла і СО2. Крім того, круговорот цих течій в принципі вивчений погано.

Міжнародна група дослідників, до якої увійшли вчені з Сент-Ендрюського університету (Великобританія), Університету Париж-Саклі (Франція), а також Вашингтонського і Каліфорнійського університетів (США), вивчила зразки кернових відкладень з тихоокеанського дна. В результаті фахівці змогли реконструювати циркуляцію води в океані й клімату в його північній частині під час піку останнього льодовикового періоду.

Результати показали зовсім іншу картину циркуляції течій, ніж сьогодні, – за часів льодовикового періоду вони були набагато сильнішими й аналогічні тим, що існують зараз в Атлантиці, створюючи Гольфстрім, який обігріває Європу.

Вчені нагадують, що, згідно з генетичними дослідженнями, перші американці спочатку жили ізольовано протягом декількох тисяч років під час піку льодовикового періоду і лише потім розселилися по територіях Північної та Південної Америки. Питання полягає в тому, де саме проживала ця популяція, яка відокремилася від своїх азійських предків.

Дослідження міжнародної групи вчених припускає – на півдні Берінгії, на землі, яка сьогодні затоплена Беринговою протокою. Погодні умови там, згідно з новими даними, цілком сприяли проживанню і перечікуванню льодовикового періоду.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button