Земля

Імовірність виникнення періодів екстремальної спеки підніметься в 7 разів до 2050 року

Експерти зі Швейцарського федерального технологічного інституту прийшли до висновку, що якщо викиди парникових газів будуть продовжувати рости, кількість смертоносних тижневих періодів спеки може збільшитися.

У своїй роботі вчені змоделювали частоту епізодів екстремальних температур при різних сценаріях майбутніх викидів. Команда виявила, що якщо викиди парникових газів будуть зростати нинішнім темпом, то тижневі періоди спеки будуть ставати в 7 разів більше ймовірними до 2050 року. У період з 2051 – 2080 роки ймовірність стане в 21 разів вище.

Кліматичні моделі також показали, що рекордні періоди спеки, як правило, відбуватимуться стрибками під час прискореного потепління і, навпаки, будуть менш вірогідні в «спокійні» періоди.

З огляду на це, вчені говорять про те, що дуже важливо стабілізувати потепління, щоб знизити ймовірність екстремально жарких періодів. «Тільки за останній місяць в світі було побито температурні рекорди в декількох регіонах, а в Європі і Китаї пройшли руйнівні повені», – сказала кліматолог Віккі Томпсон, яка не брала участі в дослідженні. «Очевидно, що зміна клімату впливає на планету. Розуміння того, що може статися в майбутньому, життєво важливо для того, щоб ми могли адаптуватися ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button