Наука

Тюлені можуть стати жертвами кліматичної кризи

Вчені з Канади (Університет Британської Колумбії) прийшли до висновку, що зміна клімату може привести до того, що деякі арктичні хижаки будуть погано харчуватися.

Автори дослідження виявили, що зміни в складі й розподілі видів риб, а також в їх розмірах сильно прискоряться до 2025 року і стануть більш екстремальними. Використовуючи комп’ютерні моделі, дослідники вивчили, як ці зміни в спільноті риби вплинуть на тюленів – одних з головних хижаків регіону.

«Ми виявили, що до кінця століття чисельність великої арктичної тріски може різко скоротитися з точки зору її маси й розподілу. Тоді більш дрібні риби, такі як мойва і піщаникові види, можуть стати набагато більш поширеними », – сказала Кеті Флорко, провідний автор дослідження.

Це скорочення раціону може привести до того, що кільчасті тюлені (можливо, і інші арктичні морські хижаки) отримуватимуть менше калорій, при цьому вони будуть витрачати більше енергії на саму полювання. Це може поставити під питання виживання виду.

Вчені відзначили, що в цій ситуації також є тварини, які можуть отримати вигоду з ситуації. Наприклад, білухи, які в основному їдять мойву.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button