Наука

Експерти спростували популярні міфи про глисти

Гельмінти, небезпечні для людини, але лікарські засоби не можуть стати панацеєю при захворюванні. Експерти спростували популярні міфи про глисти.

Часто інформацію про глисти перебільшують і стверджують, що гельмінти є в організмі у кожної людини, але це неправда. У деяких регіонах існує велика ймовірність заразитися певним видом. Симптоматика хвороби досить розмита, а діагноз встановлюється на підставі лабораторних аналізів.

Наступний міф свідчить, що заразитися глистами можна від тварин. Ризик є, але він вище при вживанні забрудненої води, немитих овочів і фруктів, необробленої риби. Також люди вважають, що якщо в крові підвищені еозинофіли, то це гельмінтоз. Таке твердження в корені неправильно, адже один показник не говорить про зараження. Найпоширеніший міф говорить про те, що для профілактики гельмінтозу всі повинні раз на пів року вживати лікарські препарати. Такі методи можуть тільки нашкодити здоров’ю, адже препарати токсичні.

Також варто пам’ятати, що клізми і проносні засоби не допоможуть вивести паразитів з організму. Найчастіше глисти селяться в тонкому кишківнику і проносне туди практично не потрапляє. Найкраще при виникненні захворювання консультуватися з лікарями і не займатися самолікуванням.

Кнопка «Наверх»
Закрыть