Земля

Токсичність отрути найнебезпечнішого павука змінюється в залежності від його « настрою »

Дослідження показало, Що отрута деяких павуків змінюється в залежності від зовнішніх обставин.

Біологи з Університету Джеймса Кука вивчили властивості токсинів австралійських воронкових павуків —  найотруйніших в світі. Аналіз показав, що деякі властивості змінюються в залежності від стану цих членистоногих тварин. Відкриття допоможе використовувати властивості отрут в медицині.

Дослідники зібрали чотири різних види воронкових павуків, що мешкають в Австралії: Hadronyche valida, Hadronyche infensa, Hadronyche cerberea і Atrax robustus (Сіднейських воронкових павуків). Тварин піддали трьом різним випробуванням, які імітували реальні умови.

У першому випробуванні дослідженні імітували хижацьку поведінку: вони видували струмені повітря або підштовхували павуків пінцетом. У другому — павуків помістили разом з родичами, а в третьому — їм дали можливість досліджувати нову територію. Дослідники завдали на карту переміщення павуків і за допомогою лазерного монітора виміряли частоту серцевих скорочень. Ці дані дозволили побічно оцінити швидкість метаболізму.

Після кожного експерименту дослідники брали проби отрути і аналізували за допомогою мас-спектрометрії їх токсичність. Аналіз показав, що у трьох видів властивості отрути не залежали від зовнішніх умов. Одночасно у сіднейських воронкових павуків токсичність отрути залежали від частоти серцевих скорочень і захисту від зовнішніх загроз.

Дослідники вважають, що ця видова особливість пов’язана з еволюційними стратегіями. Агресивна поведінка вимагає великих витрат, щоб їх компенсувати, павукам доводиться «вибирати»: виробляти отруту, скорочуючи активність, або рухатися.

Яди воронкових павуків є складною сумішшю з низкою потенційних застосувань, наприклад, їх можна використовувати в якості натуральних пестицидів або для виробництва ліків. Розуміння того, як павуки виробляють ці суміші, може допомогти в більш ефективному виробництві та використанні отрути.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button