Технології

Топ-10 найбільш технологічно “розумних” американських міст

Дослідників вразило, що на перших позиціях рейтингу опинилися не тільки технологічні гіганти, але й цілком традиційні міста. Особливо здивував «аутсайдер» Клівленд, який обігнав Сан-Франциско. Американська ІТ-столиця взагалі не потрапила в Топ-10 найбільш «розумних» міст США, пише Information Age.

Очевидно, що всі технології «розумних» міст, починаючи від керованих алгоритмами транспортних систем, продовжуючи «інтелектуальними» будівлями і закінчуючи інтернетом речей можуть дуже сильно поліпшити якість міського середовища, промисловості та бізнесу. Але всі ці бонуси сильно варіюються залежно від географії, демографії та ряду інших факторів.

Компанія Chordant спільно з CA Technologies і Compass Intelligence вирішила провести перше всебічне дослідження, щоб зрозуміти, в яких містах максимально швидко приживуться «розумні» технології. Спочатку вони сформували список із 50 міст. Особливу увагу приділили вже існуючим проектам впровадження «розумних» технологій. Після чого використовували патентований алгоритм, щоб підрахувати потенційні вигоди, які технології можуть принести кожному конкретному мегаполісу. На підставі цих даних був складений рейтинг американських міст, в яких найкраще приживаються інновації.

Перша десятка технологічних мегаполісів виглядає так:

1. Бостон
2. Чикаго
3. Атланта
4. Філадельфія
5. Остін
6. Сан-Дієго
7. Сіетл
8. Нью-Йорк
9. Фенікс
10. Канзас-Сіті

Весь список з 50 міст можна подивитися тут.

Результати виявилися несподіваними. Не дивно, що в Топ-10 увійшли такі технологічні та наукові центри, як Бостон або Сіетл. Але в десятку поряд з ними потрапили і набагато більш традиційні міста: Чикаго, Нью-Йорк та інші.

Зовсім дивним виявилося те, що «технологічний аутсайдер» Клівленд зайняв 12 місце, обігнавши суперпродвинутий Сан-Франциско, неофіційну столицю американських стартапів, в околицях якого розташовані штаб-квартири найбільших ІТ-компаній.

«Ми прийшли до висновку, що технології „розумних“ міст можуть принести користь кожному місту світу, але чиновникам слід придивитися до тих мегаполісів, де вони будуть найбільш ефективно застосовані. Час вже зараз думати про те, як ці технології змінять наше майбутнє», — заявив віце-президент Chordant Джим Нолан.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button