Технології

Космічна сонячна електростанція Пентагону зможе відправляти енергію в будь-яку точку Землі

Вчені з Пентагону успішно випробували невелику сонячну батарею, яка була прототип системи для збору енергії в космосі і відправки її на Землю. Експериментальний фотоелектричний радіочастотний антенний модуль (PRAM) знаходиться зараз на орбітальному безпілотнику X-37B, запущеному в травні 2020 року.

Останні експерименти показали, що фотомодуль розміром 30 * 30 сантиметрів видає потужність близько 10 Вт, що досить для живлення, наприклад, планшета. В майбутньому передбачається створити масив з десятків сонячних батарей. Як очікується, це дозволить кардинально змінити електроенергетику віддалених місць планети і сприятиме розвитку на Землі найбільших енергомереж.

Експериментальний PRAM ще не відправляв енергію на Землю, але можливість здійснення цього за допомогою мікрохвиль доведена. Якщо космічна сонячна електростанція буде створена, вона зможе передавати електрику в будь-яку точку планети.

Розробники відзначають, що космічна електростанція стане в нагоді, крім іншого, для тимчасового електропостачання районів, знеструмлених через стихійні лиха. Подальший розвиток проєкту залежить насамперед від того, наскільки економічно доцільною виявиться орбітальна електростанція.

Пол Яффі зазначив, що будівництво космічного устаткування обходиться дорого, але в останні роки витрати знижуються. До того ж в космосі простіше, ніж на Землі, створювати конструкції великого розміру. США вже запустили присвячений космічному будівництву проєкт – NOM4D.

Найближчим часом учені мають намір створити новий експериментальний PRAM збільшеного розміру і протестувати відправку енергії на Землю. Точність місця отримання мікрохвиль буде забезпечуватися технологією ретрансляційного управління променем. Вона передбачає попередню відправку сигналу в космос від наземної точки прийому, по якому космічна установка визначає місце розташування приймача і його готовність отримувати енергію.

Як заявив Пол Джефф, таку систему практично неможливо використовувати як зброю, оскільки для напрямку променя, що володіє потужною силою, потрібна величезна антена, створення якої займе як мінімум кілька місяців.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button