Ґаджети

Тотем давніх українців стане персонажем мобільного додатку про українську міфологію

Бурхлива багатовікова історія українського народу – це постійна потреба вижити та зберегти відчуття своєї національної приналежності. Міфологія є невід’ємною частиною національної свідомості, вона необхідна для виховання патріотичних почуттів у дітей та підлітків і є важливим інструментом презентації нації на міжнародній арені.

Але у випадку із молодим поколінням насаджування будь-яких цінностей викликає ефект відторгнення і заперечення. Тому виховувати патріотизм значно доцільніше в навчально-ігровій формі. Так, яке це планує робити команда проєкту «Чарівний світ.UA», покликаного зберігати, відновлювати, осучаснювати, візуалізувати і популяризувати українську міфологію.

Перша ластівка проєкту – мобільний додаток для дітей і підлітків «Чарівний світ.UA». У ньому можна буде дізнатися багато цікавого про 20 автентичних українських міфологічних персонажів, пройти квізи та оживити героїв завдяки технології віртуальної реальності.

Персонажі Чарівного світу пройшли ретельний «кастинг», адже автори проєкту прагнули зібрати не лише науково достовірну інформацію, а й показати різні архетипи. Тому компанія зібралася дуже розмаїта: боги, духи природи, люди з надзвичайними здібностями тощо.

Серед інших до 20-ки обраних увійшов Тур – одне з найдавніших божеств у давньослов’янському пантеоні, а також тотемна тварина давніх слов’ян. Він був втіленням бога сонця і родючості, заступником воїнів і чередників. Цей міфологічний персонаж зображувався у вигляді багаторогого бика з золотою шерстю (роги тура у давніх слов’ян символізували сонячні промені). З його образом волхви пов’язували єднання неба і землі. На честь Тура співали весняні пісні та колядки, називали села, річки і містечка, тому є Тур, Турія, Турійськ, Турковичі, Турички, Турів тощо.

Тур оберігає свій народ від зла і ворогів, саме тому його вважали захисником воїнів. Він сильний і водночас справедливий. У давнину на честь Тура у Києві на Подолі було збудовано Турову божницю, де йому поклонялися і просили допомоги у різних справах.

Тур також вважався богом чоловічої сили, честі. Тому в Чарівному світі він уособлює архетип мужнього чоловіка (анімуса).

Зовсім скоро кожен зможе обрати улюбленця з-поміж персонажів Чарівного світу, адже мобільний додаток стане доступним для скачування вже наприкінці жовтня. Наразі слідкувати за новинами проєкту можна .

Проект Чарівниий Світ.UA реалізується за підтримки Українського культурного фонду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button