Здоров'я

Щоденне вживання цієї олії ефективно знижує високий тиск

Одним з продуктів, здатних ефективно знижувати високий тиск, є гарбузова олія. Вчені пояснюють дану її особливість кількістю поживних речовин, що містяться в насінні гарбуза.

Image by Ignore the critics and just shoot what makes you happy from Pixabay

Високий кров’яний тиск, відомий як гіпертонія, означає значний вплив крові на стінки артерій. Це стає особливо небезпечним, коли артерії втрачають еластичність через те, що їх тканина стає жорсткою і до того ж в їх порожнинах збільшується кількість холестеринових бляшок, які налипають на стінки.

«Якщо артерії, які несуть кров до серця, пошкоджені і закупорені, високий тиск може стати причиною серцевого нападу», – попереджають фахівці Британського фонду серця (British Heart Foundation).

На щастя, відзначають експерти, високий кров’яний тиск можна повернути назад, змінивши спосіб життя. Один з найбільш ефективних заходів на цьому шляху – включення в раціон корисних для серця продуктів.

«Наукові дослідження виявили ряд конкретних харчових інгредієнтів, завдяки яким знижується кров’яний тиск. Серед них – гарбузова олія, її вживання дає підтверджений гіпотензивний ефект », – розповіли представники фонду.

Медики посилаються на дослідження за участю жінок, яке показало, що щоденне додавання до раціону 30 грамів гарбузової олії протягом шести тижнів може посприяти значному зниженню систолічного артеріального тиску. Систолічний артеріальний тиск є одним з двох основних показників, які використовуються для діагностики гіпертонії. Фахівці відзначають, що його цифри особливо важливі, оскільки дають краще уявлення про ризик інсульту або серцевого нападу.

«Гіпотензивна дія цієї олії зумовлена вмістом поживних речовин в насінні гарбуза, включаючи такі важливі для контролю артеріального тиску, як магній і калій. Крім цього вони містять аргінін – амінокислоту, необхідну для виробництва оксиду азоту, який розслаблює кровоносні судини і артерії, сприяючи тим самим зниженню кров’яного тиску », – пояснили дослідники.

Крім корекції раціону, вони рекомендують для зниження високого тиску підтримувати регулярну фізичну активність – вона забезпечує хороший стан серця і судин. Дорослі люди повинні займатися не менше 150 хвилин (2 години 30 хвилин) аеробною діяльністю середнього ступеня інтенсивності, такої як їзда на велосипеді або швидка ходьба, щотижня, дають пораду експерти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments