Поради

Цукати — смачні та корисні солодощі. Чим вони корисні?

Цукати – це східні солодощі приготовані за спеціальним рецептом. Для приготування використовуються різні ягоди, фрукти, овочі та інші продукти. Інгредієнти спочатку варять в цукровому сиропі, а потім висушують і споживають. Найчастіше цукати можна зустріти в начинках для тортів і кексів та в кондитерських прикрасах. Рідше їх подають в якості повноцінного десерту. 

Види цукатів

Усі цукати поділяють на декілька видів в залежності від характеристик:

  • Інгредієнт, з якого готуються. Це можуть бути фрукти, ягоди, овочі, шкірки (апельсин, лимон тощо), корені (імбир) та горіхи.
  • Форма. Цукати можуть готуватися з цілого плоду та зі шматочків. Можуть бути вирізані в вигляді листочка, кубика, кола або ж складнішої форми для оздоблення випічки.
  • Спосіб приготування. Відкидні (класичний спосіб приготування), кандовані (витримуються у сиропі при температурі 35-40 градусі), тиражені (занурюються в дуже гарячий сироп, а далі сушаться).

Цукати різного виду можуть мати різний вигляд ззовні та відрізнятись на смак. 

Рецепт приготування цукатів

Рецепти приготування цукатів прийшов до нас із країн далекого Сходу. Їх є декілька, але найбільш поширений – класичний. Він складається із декількох важливих етапів.

Крок 1. Продукт, з якого надалі будуть створюватись цукати, вимочується кілька днів у воді.

Крок 2. Інгредієнти варяться кілька разів в цукровому сиропі з короткими інтервалами. 

Крок 3. Майбутні цукати перекидають на сито або марлю, щоб зайвий сироп стік.

Крок 4. Солодощі висушуються в духовці до того часу, поки не утвориться цукрова плівка і не вийде вся зайва волога.

Таким способом готуються цукати за класичним рецептом. Є й інші технології. Наприклад, тиражеві занурюють в сироп лише на декілька хвилин, а потім тільки висушують дотримуючись температури 50 градусів. А кандовані навпаки тримають у сиропі виключно з сахарози при температурі 35-40 градусів.

Правильно приготовані цукати ніколи не злипаються між собою і не прилипають до рук. Вони мають натуральний колір, який свідчить про відсутність у складі барвників.

Користь цукатів для організму

Користь цукатів для організму людини доведена вже дуже давно. Річ у тому, що вони зберігають майже таку ж саму кількість поживних елементів та вітамінів, як в свіжому вигляді. 

  1. Цукати з фруктів та ягід багаті та Вітаміни А, В, С, Р. Вони зміцнюють імунітет, покращують роботу серцево-судинної системи та не дають розвиватись хронічним хворобам.
  2. Цукати зі шкірок приводять в норму рівень холестерину та позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту.
  3. Цукати з імбиру підвищують імунітет та полегшують симптоми застуди.

Окрім усього переліченого позитивного впливу на організм людини, східні солодощі мають ще декілька переваг:

  • Як і все солодке, вони допомагають побороти депресію та поганий настрій. При цьому не несуть такої шкоди, як шоколад чи цукерки.
  • Підвищують рівень глюкози, яка покращує роботу мозку.
  • Підтримують потрібний рівень цукру в крові, але не додають зайвих кілограмів.

Не дивлячись на таку кількість користі, цукати можуть принести й шкоду. Наприклад, занадто сильно підвищити рівень цукру, призвести до надлишку вуглеводів в організмі та викликати алергію. Втішає те, що такі негативні наслідки можливі лише при надмірному вживанню солодощів.

Спосіб зберігання

Цукатам не потрібно особливих умов для зберігання. Вони взагалі не вимогливі. Достатньо знайти сухе, чисте та прохолодне місце. Оптимальна температура повинна не перевищувати 30 градусів. В іншому випадку, вони почнуть тануть та злипатись між собою. Термін зберігання – 1 рік. Якщо на упакуванні вказано більший термін, це означає наявність консервантів в складі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments