Екологія

Тристан-да-Кунья стане одним з найбільших заповідників в світі

Тристан-да-Кунья – ланцюг островів в Південній Атлантиці – стане одним з найбільших заповідників дикої природи на планеті.

Dan Myers, National Geographic

У цьому районі мешкає 85 відсотків північних чубатих пінгвінів, які знаходяться під загрозою зникнення, 11 видів китів і дельфінів, а також велика частина субантарктичних морських котиків

Новий проєкт, описаний в журналі PNAS, перетворить найвіддаленіший населений острів у світі в найбільший заповідник дикої природи. Тристан-да-Кунья, острова з 245 постійними жителями, створять «заборонену зону» площею 678 247 квадратних кілометрів. Це призведе до повної заборони не тільки на полювання, а й на будь-яку рибальську діяльність.

Проєкт створюється в рамках масштабного партнерства уряду Великобританії, благодійного фонду Becht Family, організації Blue Nature Alliance, Королівського товариства захисту птахів, National Geographic Pristine Seas та інших.

Заповідник увійде в програму «Блакитний пояс». Це означає, що він стане четвертою за величиною забороненою зоною на планеті. Акредитація на невизначений термін призупиняє будь-яку рибальську або видобувну діяльність на всій території.

Dan Myers, National Geographic

Цей проєкт, очолюваний урядом Тристан-да-Кунья, сприятиме досягненню мети Великобританії щодо забезпечення безпеки 30 відсотків світового океану до 2030 року. Тристан-да-Кунья – ідеальний архіпелаг для такого заповідника, оскільки він розташований у 2400 км від материка.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button