Всесвіт

Будівельні блоки життя формуються задовго до утворення зірок і планет

Гліцин – найпростіша амінокислота і важливий будівельний блок життя. Результати дослідження, опубліковані в Nature Astronomy, припускають, що гліцин і, ймовірно, інші амінокислоти утворюються в щільних міжзоряних хмарах задовго до того, як вони перетворюються в нові зірки й планети.

Image by WikiImages from Pixabay

Комети – найчистіший матеріал в нашій Сонячній системі. Її молекулярний склад утворився в той час, коли Сонце і планети тільки збиралися сформуватися. Виявлення гліцину в хмарі з пилу і газу, що оточує ядро комети 67P / Чурюмова-Герасименко і в зразках, повернутих на Землю з місії Stardust, передбачає, що амінокислоти утворюються задовго до зірок. Однак до недавнього часу вважалося, що утворення гліцину вимагає енергії, що накладає чіткі обмеження на середовище, в якій він з’являється.

Міжнародна група астрофізиків з’ясувала, що гліцин може утворюватися на поверхні крижаних пилинок і під час відсутності енергії за допомогою процесу гіпотетичної «темної хімії». Ця хімія заснована на гіпотетичних аксіонах темної матерії.

Отримані дані суперечать попереднім дослідженням. Раніше вчені припускали, що для виробництва цієї молекули потрібно УФ-випромінювання.

«Темна хімія» – це хімія без енергетичного випромінювання. У лабораторії ми змогли змоделювати умови в темних міжзоряних хмарах, де холодний пил і частинки покриті тонкими шарами льоду. Згодом вони обробляються ударом атомів, в результаті чого частинки-попередники фрагментуюся, а реактивні проміжні сполуки рекомбінуються”, – говорить Серджіо Іопполо, провідний автор статті

Вчені вперше показали, що може утворюватися метиламін, вид-попередник гліцину, який був виявлений в комети 67P. Потім, використовуючи унікальну установку надвисокого вакууму, оснащену серією ліній атомного пучка і точними діагностичними інструментами, вони змогли підтвердити, що гліцин також може утворюватися, і що присутність водяного льоду було важливим в цьому процесі.

Подальші дослідження з використанням астрохімічних моделей підтвердили експериментальні результати і дозволили вченим екстраполювати дані, отримані лабораторією, на міжзоряні умови, подолавши мільйони років.

Вчені прийшли до висновку, що невелика, але значна кількість гліцину може утворюватися в просторі з плином часу.

«Важливий висновок з цієї роботи полягають в тому, що молекули, які вважаються будівельними блоками життя формуються задовго до початку утворення зірок і планет, – робить висновок Гарольд Ліннарц, директор лабораторії астрофізики Лейденської обсерваторії. – Таке раннє утворення гліцину значить, що ця амінокислота може утворюватися в космосі й зберігатися в матеріалі, з якого в кінцевому підсумку утворюються планети ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button