Екологія

Стихійні лиха за 2020-2021 роки пов’язані з діяльністю людини

 

Стихійні лиха, такі як циклони, повені та посухи, пов’язані між собою більшою мірою, і основною причиною того, що вони почастішали, є діяльність людини. Про це йдеться в доповіді ООН, пише Центр новин ООН.

У дослідженні, проведеному Університетом ООН, проаналізовані 10 різних стихійних лих, що сталися у 2020 і 2021 роках. Всі ці катастрофи відбулися в різних куточках земної кулі, і, здавалося б, між ними немає нічого спільного. Але експерти виявили, що всі вони взаємопов’язані.

Дослідження засноване на висновках Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, опублікованих 9 серпня, які заявили, що глобальне потепління пов’язане з діяльністю людини й відбувається з безпрецедентною швидкістю в останні дві тисячі років. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що ця доповідь не що інше, як сигнал тривоги для всього людства.

У документі наголошується, що за період 2020-2021 років відбулося кілька рекордних за своїми масштабами лиха і катастроф, в тому числі пандемія COVID-19, морози, які завдали величезної шкоди американському штату Техас, лісові пожежі, які знищили майже 5 млн акрів тропічних лісів Амазонки, а також 9 сильних штормів у В’єтнамі — всього за 7 тижнів.

У новій доповіді визначені три основні причини, які вплинули на більшість стихій: антропогенні викиди парникових газів, недостатнє управління ризиками стихійних лих і недооцінка екологічних загроз при прийнятті рішень.

У новій доповіді показано, що скорочення викидів шкідливих парникових газів може призвести до скорочення або пом’якшення наслідків багатьох різних типів лих, забезпечити захист біорізноманіття та екосистем в цілому.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button