Наука

Тривале перебування в космосі загрожує сліпотою

Тривале перебування в космічному просторі загрожує сліпотою. До такого висновку прийшли американські вчені з Асоціації університетів, які вивчають космічний простір (USRA).

Група фахівців з USRA зазначили, що проблеми зі зором, зокрема далекозорість, з’являється майже у чверті астронавтів, що перебували в короткострокових польотах, і у половини членів екіпажу тривалих експедицій. Вчені вважають, що причина криється в перерозподілі внутрішньочерепної рідини і здавлюванні мозку.

Більш того, експерти виявили пошкодження сітківки ока у багатьох космонавтів. Для з’ясування причин деформації очної сітківки у астронавтів, вчені провели дослідницьку роботу, учасниками якої стали 15 астронавтів до польоту і після. Підсумок дослідження показав, що перебування в невагомості є причиною пошкодження диска оптичного нерва. Відсутність гравітації сприяє його розтягування, що в кінцевому рахунку призводить до утворення зазору між сітківкою і мережею капілярів, що живлять її.

Після повернення на Землю відбувається різке скорочення утворенного в невагомості зазору, і це призводить до деформації оптичного нерва, крововиливу всередині ока та іншим проблемам. Сам оптичний диск розпухає, як при підвищеному внутрішньочерепному тиску.

Вчені припускають, що у вирішенні даної проблеми допоможе штучна гравітація.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button