Людина

Часта потреба в денному сні — ознака хвороби

Учені з Швеції заявили, що часта потреба в денному сні є першою ознакою якогось захворювання.

Якщо нічний сон людини триває 7-8 годин поспіль, а вдень його організм знову потребує дрімоти, то це може бути першою ознакою якогось порушення в ньому, про це повідомляють медики з шведського Інституту досліджень стресу.

У процесі дослідницької роботи фахівці з’ясували, що короткий денний сон може принести чималу користь у тому випадку, якщо ніч була безсонною. Для свого експерименту медики використовували елеткроенцефалографію, яка показала позитивний ефект вже в перші десять хвилин денного сну.

Однак, якщо людський організм отримав повноцінний нічний сон і вимагає відпочинку в денний час, це може бути ознакою якоїсь хвороби або збою в системі, відзначили дослідники. Зокрема, це пояснюється депресією, яким-небудь запаленням, надлишковою вагою та іншими, вважає професор Турбйорн Окерстедт.

Люди, які систематично недосипають в нічний час, відчувають необхідність у відновленні організму. Як правило, у цих людей страждає імунна система, порушується обмін речовин, що часто призводить до серцево-судинних захворювань.

Підсумок дослідження, проведеного Окерстердтом, показав, висока смертність так чи інакше пов’язана з нестачею сну (менше 6,5 годин) так само, як і з його надлишком (понад 9,5 годин).

Кнопка «Наверх»