Всесвіт

Троянський астероїд більше кілометра в діаметрі буде переслідувати Землю ще 4 000 років

Астрономи підтвердили – скелясте тіло, помічене на орбіті Землі, це троянський астероїд. Це другий відомий об’єкт такого типу близько нашої планети.

Міжнародна група астрономів підтвердила існування другого троянського астероїда Землі, названого 2020 XL5. Це сталося через два роки після того, як його вперше помітили. Команда астрономів, очолювана співробітником Барселонського університету Тоні Сантана-Рос, опублікувала свої висновки в журналі Nature Communications.

В ході дослідження вчені підрахували, що астероїд, ймовірно, залишиться на одній і тій же орбіті і буде переслідувати планету в найближчі 4 000 років. Це означає, що він класифікується як тимчасовий троянський земний астероїд. Астрономи також підрахували, що діаметр астероїда становить приблизно 1 км.

Троянські астероїди – це невеликі космічні камені, які ділять свою орбіту з планетою, оскільки обидві обертаються навколо своєї батьківської зірки. Вченим давно відомо про існування троянських астероїдів. Фактично, в жовтні минулого року НАСА запустила місію під назвою Люсі для дослідження восьми троянських астероїдів Юпітера.

Астероїд 2020 XL5-другий з коли-небудь виявлених троянських астероїдів. Він в три рази більше, ніж попередній об’єкт такого типу — 2010 TK7. Його статус у 2011 році. Троянські астероїди обертаються разом із Землею, але їх важко виявити. Вони знаходяться місцях, відомих як точки Лагранжа. В системі Земля-Сонце їх п’ять, у другій (L2) зараз знаходиться телескоп «Вебб».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button