Технології

У 2022 році вітрові електростанції в Європі будуватимуться рекордними темпами

У 2022 році вітрові електростанції в Європі будуть розвиватися рекордними темпами, а ось у цілому по світу темпи знизяться.

Image by Markus Distelrath from Pixabay

Про це заявили експерти аналітичного агентства BloombergNEF, які склали 10 прогнозів про розвиток вітроенергетики у цьому році, передає kosatka.media.

Вигідним напрямком стануть плаваючі вітроелектростанції, які залучать мільярдні інвестиції. Мільярдні інвестиції отримає від нафтогазових компаній, а Китай буде конкурувати з усім світом просунутими технологіями і низькими цінами.

Прогноз 1: у країнах Європи, Близького Сходу та Африки встановлять рекордні 22 ГВт наземних вітрових потужностей – на 3 ГВт більше, ніж торік.

Німеччина, Швеція, Фінляндія, Польща, Іспанія, Франція, Італія і Туреччина вже на шляху до того, щоб щорічно встановлювати більше 1 ГВт потужностей. Незважаючи на “зелений” бум в Європі, експерти вважають, що у 2022 році темпи зростання потужностей ВЕС по всьому світу, ймовірно, знизяться до приблизно 76 ГВт. Роком раніше показник склав 79 ГВт, а у 2020 досяг рекордних 91 ГВт.

Прогноз 2:у 2022 році другий рік поспіль приріст потужностей морських ВЕС перевищить 10 ГВт. У 2021 році цей сектор встановив рекорд за обсягами будівництва завдяки Китаю. Компанії прискорювали будівництво ВЕС, щоб встигнути отримати право на зелені тарифи і подібні субсидії до закінчення терміну їх дії. Нині Китай є найбільшим ринком морської вітроенергетики у світі за сукупною потужністю.

Прогноз 3:плаваючі ВЕС залучать мільярди нових інвестицій. Ринок плавучої вітроенергетики поки зароджується: існує близько 40 різних конструкцій платформ, і поки немає проєктів потужністю понад 100 МВт. Проте експерти вважають, що у 2022 році галузь приверне сотні мільйонів доларів на нові дослідження і забезпечить мільярдні інвестиції у ланцюжок поставок. Свої проєкти збираються розвивати Великобританія, Франція і США. BloombergNEF прогнозує, що глобальна сукупна потужність плаваючих ВЕС зросте до 5,3 ГВт до 2030 року і 20,9 ГВт до 2035 року.

Прогноз 4:інтерес нафтогазових компаній в проєктах офшорних ВЕС збільшиться. Нафтогазова промисловість зіткнулася з серйозним тиском по декарбонізації. Це змусило компанії розвивати напрямок екологічно чистої енергії. Очікується, що нафтогазові компанії братимуть участь у всіх аукціонах з субсидування та оренди ділянок морського дна, які заплановані на 2022 рік. У цьому у них є серйозна перевага: солідний фінансовий ресурс і досвід проведення робіт у морі. Багато хто вже оголосив про намір взяти участь у майбутніх аукціонах, на яких до кінця року буде виставлено більше 20 ГВт потужностей.

Прогноз 5: у 2022 році китайські виробники отримають рекордну кількість замовлень від зарубіжних клієнтів. У цьому їм допоможуть вдосконалені технології і конкурентоспроможні ціни – в два рази менші, ніж за межами Китаю. У 2020 році експорт турбін з Китаю перевищив 1 ГВт.

Прогноз 6: ціни на турбіни у 2022 році залишаться високими. Очікується, що протягом 2022 року ціни на турбіни залишаться на колишньому рівні. Зростання товарних і транспортних витрат зводить нанівець зниження витрат за рахунок технічного прогресу. Висока вартість доставки змушує виробників турбін підвищувати ціни або залишати їх колишніми. Незважаючи на те, що сталь у США і Китаї подешевшала на 19% і 40% відповідно, ціни на інші компоненти і матеріали значно зросли у порівнянні з початком 2021 року.

Прогноз 7: кількість несправних вітротурбін збільшиться. У міру того, як виробники будуть випускати на ринок нові моделі, старі будуть демонтуватися. Якщо у якійсь зі старих моделей турбін виявиться проблема, її виробники і розробники ризикують втратити прибуток. Експерти припускають, що таких випадків стане більше. Наприклад, 2021 році на вітряній електростанції Aldermyrberget в Норвегії поламалася турбіна Vestas V150. Пізніше Vestas довелося вивести з експлуатації близько 150 таких турбін. Також у 2021 році на вітряній електростанції Haltern A9 у Німеччині, турбіна N149 Nordex вийшла з ладу. Через це компанія зупинила 19 інших турбін з такою ж конфігурацією.

Прогноз 8: консолідація серед виробників турбін.У 2021 році п’ять провідних виробників вітротурбін зайняли від 92 до 94% частки ринку, не враховуючи Китаю. Іншим виробникам, особливо невеликим, конкурувати стає куди складніше. До кінця 2021 року 32,6 ГВт наземних ВЕС використовували турбіни від Vestas, GE, Siemens Gamesa, Nordex і Enercon. Такий тренд, вважають експерти, збережеться і у 2022.

Прогноз 9: відбудеться другий аукціон з “негативними субсидіями” на будівництво офшорної ВЕС. Очікується, що цього року відбудеться другий аукціон з офшорної вітроенергетики, на якому розробники платитимуть за право будувати і експлуатувати проєкти, а не боротися за субсидії. ВЕС з “негативними субсидіями” повинні будуть повертати надлишкові доходи (різницю між оптовою ціною на електроенергію і цінами, встановленими за контрактами) на користь держави.

У грудні 2021 року RWE AG виграла тендер на перший подібний проєкт. Компанія отримала права на будівництво морської вітряної електростанції Thor у Данії.

Прогноз 10: на аукціонах з морської вітроенергетики буде все більше вимог щодо використання обладнання місцевого виробництва. Цього року оголосять параметри для нових аукціонів з офшорної вітроенергетики. Експерти очікують, що вони будуть містити нові вимоги у частині використання обладнання місцевого виробництва. Такі проєкти вимагають портової інфраструктури, монтажних і сервісних суден, потужностей з виробництва турбін.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button