Наука

Тривожні новини: у збудників туберкульозу виявлена стійкість до антибіотиків

Аналіз тисяч штамів туберкульозних бактерій виявив нові гени, пов’язані зі стійкістю до антибіотиків —  відкриття, які можуть зіграти вирішальну роль в майбутньому лікуванні і профілактиці туберкульозу, а також в боротьбі зі стійкими до ліків мікроорганізмами.

Найбільший на сьогодні аналіз секвенування геному Mycobacterium tuberculosis, став життєво важливим заходом, оскільки загроза лікарсько-стійкого штаму туберкульозу, на жаль, не зникне найближчим часом.

Зараз туберкульоз (ТБ) можна запобігти за допомогою вакцини, і в більшості випадків його можна вилікувати за шість місяців медикаментозного лікування. Однак, він як і раніше забирає близько 1,5 мільйона життів у всьому світі щороку, і наша мета – зробити так, щоб це число лише скорочувалося.

У першому з двох досліджень команда зібрала та секвенувала 12 289 ізолятів з 23 країн і піддала їх різним антимікробним препаратам, які зазвичай використовуються для лікування туберкульозу. З них більше половини виявилися стійкими як мінімум до одного ліків, а 2129 з них виявилися стійкими до найсильніших ліків або декількох ліків.

У наступному експерименті, заснованому на 10 228 бактеріальних ізолятах, дослідники виявили штами, які були толерантними, якщо не стійкими, до кожного з 13 протестованих антимікробних препаратів.

Визначення порогів, при яких ліки починають впливати на різні штами, може визначити найбільш ефективне дозування для використання або допомогти фахівцям вибрати кращі курси лікування.

Подальший аналіз виявив 20 найбільш значущих генів, що забезпечують певну ступінь стійкості до варіантів.

Тепер вчені зможуть стежити за конкретними генами, які були ідентифіковані, і вивчати їх потенціал для створення стійкості туберкульозу до антибіотиків. Нова інформація також повинна допомогти в лікуванні будь-якого штаму туберкульозу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments