Технології

Прорив в області ядерного синтезу: Каліфорнійська команда досягла точки “запалювання”

Великий прорив в області ядерного синтезу був підтверджений через рік після того, як він був досягнутий. Дослідники з Національної лабораторії Лоуренса Лівермора (LLNL) на національній установці запалювання (NIF) зафіксували перший випадок “запалювання” 8 серпня 2021 року, результати якого тепер опубліковані в трьох рецензованих роботах.

Ядерний синтез – це процес, який живить Сонце і інші зірки: важкі атоми водню стикаються з достатньою силою, щоб сплавитися разом з утворенням атома гелію, виділяючи велику кількість енергії в якості побічного продукту. Як тільки воднева плазма “запалюється”, реакція термоядерного синтезу стає самопідтримувальною, причому самі термоядерні реакції виробляють достатньо енергії для підтримки температури без зовнішнього нагріву.

“Запалювання” під час термоядерної реакції по суті означає, що сама реакція виробила достатньо енергії для самопідтримання, що необхідно при використанні термоядерного синтезу для вироблення електроенергії.

В ході останньої важливої роботи в LLNL дослідники зафіксували виділення енергії в розмірі більше 1,3 мегаджоулей протягом всього декількох наносекунд.

“Цей рекорд став великим науковим досягненням у дослідженнях термоядерного синтезу, який підтверджує, що запалювання термоядерного синтезу в лабораторії можливо”, – сказав у своїй заяві Омар Харрікейн, головний науковий співробітник програми інерційного термоядерного синтезу LLNL.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments