Наука

Білок в мозку допоміг передбачити депресію і біполярний розлад

Австралійські вчені розробили перший в світі тест, який здатний передбачити депресію і біполярний розлад по концентрації в мозку нейротрофічних фактора мозку (BDNF).

Unsplash

Нейротрофічний фактор мозку або нейротропний фактор мозку (BDNF) грає важливу роль в діленні клітин мозку і в підтримці його функцій. Низький рівень цього білка спостерігається при хворобі Альцгеймера, шизофренії, розсіяному склерозі і різних психічних розладах. Також цей білок, як з’ясувалося, може допомогти зберегти спогади з дитинства.

Як правило, коли вчені говорять про BDNF, вони мають на увазі зрілу форму білка під назвою mBDNF. Однак це з’єднання також може існувати у вигляді білка-попередника proBDNF і продомена BDNF. Всі ці форми мають різні властивості і дуже різні біологічні функції. У деяких випадках відмінності між mBDNF і двома іншими формами життєво важливі, оскільки ефект від їх впливу можуть бути прямо протилежні. Однак, сучасні тести не можуть точно визначити тип BDNF в зразку.

Учені з Австралії створили такий тест, який здатний визначити конкретну форму білка в уже згадуваному субстраті. Згідно з авторами роботи, їх набір для аналізу має точність в 80-83%. Щоб перевірити працездатність нового тесту, вчені проаналізували рівні mBDNF на вибірці з 119 пацієнтів: з серйозними депресивними розладами, біполярним розладом і з суїцидальними нахилами. Контрольна група складалася з 96 осіб.

Дослідження показало, що низькі рівні mBDNF корелюють як з клінічною депресією, так і з біполярним розладом. Виявилося, що чим важчі симптоми депресивного розладу, тим нижчі рівні білка в крові піддослідних.

Цікаво, що рівень mBDNF в групі з суїцидальними нахилами є особливо низьким. Концентрація білка в цій групі була аналогічна такій же, як у здорових людей. Дослідники припускають, що етіологія суїциду може бути складнішою, ніж вважалося раніше. За словами вчених, для з’ясування взаємозв’язку між схильністю до суїциду і рівнем mBDNF необхідні більш детальні дослідження.

Робота опублікована в Journal of Psychiatric Research.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments