Екологія

Центральна Азія до 2100 року потеплішає на 3-6 ° C

Новий спосіб аналізу деревних кілець допоміг відновити дані про температуру в Монголії з 1269 р. н е.

Січень 2016 року став найтеплішим за 135 років

Центральна Азія — це одна з найбільш прогріваючих регіонів на планеті. За останні 15 років літні температури там виросли на 1,59 ° C. Це майже в три рази вище середньосвітового показника. За ці ж останні 15 років регіон страждав від екстремальної та тривалої посухи.

На сьогодні про Центральну Азію є всього невелика кількість довгострокових кліматичних даних, які можуть допомогти спрогнозувати майбутнє регіону.

Нове дослідження про температуру регіону було проведено на чолі з Ніколь Деві, старшим науковим співробітником обсерваторії Землі Ламонт-Доерті Колумбійського університету. Автори використовували аналіз деревних кілець, за допомогою якого можна дізнатися про температуру і характер опадів за останні сто чи навіть тисячу років.

Спочатку автори вивчили ядра деревних кілець, які були зібрані в 1998 і 2005 роках. Щоб отримати більше інформації, вони використовували новий метод аналізу дерев. У новому методі вчені визначають, наскільки добре кожне кільце зображає синє світло. Чим щільніше деревина, тим менше вона поглинає синього кольору — і, відповідно, в більш холодних умовах росло дерево.

На основі цих даних команда побудувала модель літніх температур в регіоні з 1269 по 2004 рік. Нові дані підтверджують, що з 1990-х років літні температури є найтеплішими в регіоні за останні 800 років.

Згідно з новими прогнозами, регіон Центральної Азії потеплішає на 3-6 ° C з кінця 2100 року. Різке підвищення температур вже завдає шкоди тендітним екосистемам і призводить до масових втрат худоби, який історично становить основу економіки Монголії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button