Екологія

National Geographic назвав повітря в Маріуполі одним з найбрудніших у Європі

National Geographic написав про стан повітря в Маріуполі як одного з найбрудніших у Європі.

Два застарілі металургійні заводи викидають більше шкідливих речовин, ніж дозволено деінде на континенті, передає ecopolitic.com.ua.

У маріупольському повітрі зафіксовані рівні PM2,5, які більш ніж у 50 разів перевищують рекомендований максимум ВООЗ, які завдяки своїм розмірам можуть проникати у кровотік. Повітря отруїло і ґрунт. За даними досліджень 2018 року він містить ртуть, кадмій, цинк, миш’як, свинець та хром. Як у ґрунті, так і у повітрі важкі метали можуть викликати неврологічні розлади, а також рак, захворювання нирок та багато інших несприятливих наслідків для здоров’я.

“Ви можете бачити дим – іноді це помаранчевий; іноді сірий, пахне кислим, – розповідає Вікторія Пікуз, яка живе у кілометрі від заводу Ілліча. – Є ще графітовий пил, сажу та попіл, які бруднять одяг і всі поверхні”.

Вікторія Пікуз поділилася і особистою трагедією – на 8-му місяців вагітності у неї завмерла дитина, а лікарі сказали: “Якщо ви хочете мати дитину, вам потрібно переїжджати”. Також Вікторія страждає на алергію, кашель, є проблем з щитовидною залозою. Все це вона пов’язує з впливом заводів.

Завод Ілліча розпочав свою роботу з 1897 року, а “Азовсталь” – в 1930-х роках.

National Geographic наголосило, що серйозні проблеми з якістю повітря мають Кривий Ріг, Дніпро, Харків, Запоріжжя.

Брудне повітря, яке провокує серцеві захворювання, рак, деменцію та багато інших захворювань, забирає життя близько 46 000 українців щорічно. “Українські правила для забруднюючих речовин практично не оновлювалися з радянських часів”, – каже Мартін Скальскі, голова Чеської екологічної групи Арніка, яка допомагає українським активістам.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button