Екологія

Як угода по збереженню озонового шару уповільнила глобальне потепління

Монреальський протокол — міжнародна угода, підписана в 1987 році з метою зупинити руйнування озонового шару хлорфторвуглецем, мабуть, є першим міжнародним договором, який успішно уповільнює темпи глобального потепління.

Нове дослідження показало, що завдяки протоколу сьогоднішні глобальні температури значно нижче. І до середини сторіччя Земля буде в середньому на 1 °C холодніше, ніж було б без угоди. Ще більша різниця в таких регіонах як Арктика, де зменшення потепління буде досягати 3-4 °C.

Монреальський протокол не тільки врятував озоновий шар, але і значно пом’якшив темпи глобального потепління.

Примітно, що протокол зробив набагато більший вплив на глобальне потепління, ніж Кіотська угода, яка була спеціально розроблена для скорочення викидів парникових газів. Дії, початі в рамках Кіотської угоди, тільки до середини сторіччя приведуть до зниження температури на 0,12°C.

Успіх Монреальського протоколу у пом’якшенні наслідків зміни клімату ще більшою мірою відбивається на регіональних областях. Наприклад, у Північній Америці, Африці і Євразії вже вдалося уникнути потепління на рівні від 0,5 до 1 ° C. До середини сторіччя не — потепління в деяких з цих областей буде становити 1,5–2 ° C, а в Арктиці не — потепління складе 3-4 ° C.

«Монреальський протокол пом’якшує наслідки глобального потепління протягом більше трьох десятиліть, перевершуючи деякі договори, які були спеціально спрямовані на пом’якшення наслідків зміни клімату», — сказав співавтор дослідження доктор Мартін Джакер. «Монреаль розібрався з ХФВ, наступна велика мета — звести до мінімуму викиди вуглекислого газу».

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»