Технології

Цифрове поле бою

Популярне уявлення про сучасну війну – цифрове поле бою, де позиція кожного солдата відображається в реальному часі на тактичному дисплеї, а інтелектуальні системи озброєння самі обирають пріоритетні цілі поступово стає реальністю.

Інформаційні технології змінюють саму тактику і стратегію ведення військових дій. Нова ініціатива американського оборонного агентства DARPA покликана вивести взаємодію наземних і повітряних сил на новий рівень. Концепція, що отримала назву PCAS (Persistent Close Air Support), дозволить наземним військам і бойовим екіпажам літаків в реальному часі координувати дії, вибирати і використовувати високоточну зброю.

darpa01_550

PCAS передбачає розгортання прямо на полі бою модульної комунікаційної мережі, що включає пілотовані і безпілотні літальні апарати, канали передачі даних, цифрові системи наведення і управління вогнем, а також нові графічні користувальницькі інтерфейси і мобільні додатки.

Читайте також: Солдат одягнуть у броню Залізної людини

Дана система підрозділяється на два комплекси: повітряний – PCAS – Air і наземний – PCAS – Ground.
У той час як PCAS – Air на підставі переданих із землі даних формує вичерпну картину того, що відбувається і рекомендує пілотам оптимальні маршрути для заходу на ціль і засоби її знищення, PCAS – Ground в реальному часі виводить на тактичний дисплей піхотинця всю необхідну інформацію, від даних повітряної розвідки, до дій літаків підтримки. Задачу по встановленню постійного контакту між наземними і повітряними силами DARPA покладає на оснащені відповідними модулями БПЛА.

darpa02_550

За словами Денна Патті (Dan Patt), керівника програми, мета проекту полягає в тому, щоб домогтися більш швидкої точної і скоординованої взаємодії між повітряними і наземними силами в напружених умовах реальних бойових дій. Це дозволить не тільки скоротити витрату боєприпасів, але й мінімізувати ризик дружнього вогню і нанесення супутньої шкоди.

Читайте також: Роботи-солдати: що чекає світ в недалекому майбутньому?

Деякі компоненти PCAS вже пройшли перші великомасштабні випробування. З грудня 2012 до березня 2013 дислоковані в Афганістані частини використовували оснащені програмним забезпеченням PCAS – Ground Android планшети.

За даними DARPA, польові звіти вказують на більш високу ефективність PCAS – Ground, в порівнянні з традиційними засобами комунікації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button