Технології

Топ-10 робототехнічних компаній світу

Дуже скоро світ буде заполонено роботами. Розуміючи це, Google активно скупила ряд робототехнічних компаній. І якщо не Google, то хто? По всьому світу назріває революція у сфері роботизованих пристроїв, і ніхто не піде скривдженим. Давайте перерахуємо по пальцях десятку найбільш інноваційних – за загальним визнанням – компаній, що виробляють і розробляють робототехніку.

1. IRоbot

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-5_resized
Будує роботів, які живуть серед нас. iRobot могла б спочивати на лаврах і загрібати гроші військових, у тому числі 30 мільйонів доларів, виділених армією США в рамках контракту. Але замість цього, імперія, яка створила PackBot і Roomba, продовжує рухатися вперед. Починаючи співпрацею з Йельським університетом, в процесі якого була створена роботизована рука, здатна підняти шпильку, до створення робота телеприсутності, який об’єднав систему відеоконференції Cisco з навігацією iRobot. Массачусетска компанія не просто знаходиться на ринку – вона його створює. За 2013 виручка компанії піднялася з 50 мільйонів доларів до 500 мільйонів.

Читайте також: Роботи в праці та на відпочинку

2. Google

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-2_resized Будує та інвестує в роботів, які можуть змінити світ. Самокеровані автономні автомобілі без водіїв Google на сьогоднішній день проїхали близько мільйона кілометрів без єдиного інциденту. У минулому році компанія придбала Boston Dynamics, виробника бігаючих, стрибаючих і ходячих роботів, а також Schaft, стартап з Токіо, який використовує охолоджені електронні мотори для живлення півтораметрових гуманоїдів. Додайте до всього цього недавні придбання Nest і DeepMind, і вийде, що саме Google сьогодні знаходиться на гребені створення розумних машин.

3. Touch Bionics

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-3_resized Створює протези нового покоління. Компанія, на гребені розвитку «айфонів», створила перший у світі складний біонічний протез, яким можна керувати за допомогою програми. Останню модель Touch Bionics можна запрограмувати навіть за допомогою iPod Touch. Найкрутіші протези все ще вартують як спортивний автомобіль (від 100 000 доларів), але тепер не потрібен робототехнік, щоб їх обслуговувати.

4. Nothrop Grumann

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-10_resized
Навчає дронів приземлятися і не приземлятися на авіаносці. Роботизований літак X – 47B від Northrop Grumann увійшов в історію в травні минулого року як перший безпілотний літальний апарат, запущений за допомогою катапульти з авіаносця. Компанія підвищила ставку, посадивши свій перший дрон в липні. Саме ця компанія може першою представити безпілотні винищувачі майбутнього, повністю автономні і боєздатні. Особливо яскравим прикладом розумності цих дронів може бути здатність уникати краху при посадці. Втім, це цілком можна використовувати і в цивільній авіації.

Читайте також: Facebook планує забезпечити Інтернетом весь світ

5. Rethink Robotics

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-6_resized

Будує роботів для чорної роботи. Коли Rethink Robotics вперше представила Baxter в 2012 році, свій страхітливо людиноподібний робот, зародилася серйозна надія. Дворукий робот з сенсорним екраном замість обличчя швидко навчався повторюваним завданням і працював з людьми без ризику пошкодження. Для широкого спектру завдань це досить дешеве рішення. У 2013 році Rethink істотно розширила функціональну складову робота, дозволивши третім розробникам створювати власні додатки, перетворюючи сотні проданих моделей в безкоштовних працівників.

6. Accuray

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-7_resized Роботи, які лікують рак. Система CyberKnife від Accuray відкрила перший вогонь із пухлин в 2001 році, використовуючи точність робота для знищення нездорової тканини вузькими пучками випромінювання замість того, щоб піддавати все тіло пацієнта радіації. Після більш ніж 100 000 пацієнтів, вийшла нова серія CyberKnife M6 торік, яка забезпечила ще більш високий рівень точності. Менше побічного випромінювання для навколишніх тканин і більше вилікуваних пацієнтів.

7. Liquid Robotics

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-4_resized
Патрульні роботи, що використовують енергію сонця і океану. Liquid Robotics фактично монополізувала ринок, створений нею ж самою. Самокеровані роботи, що патрулюють моря і спостерігають за всім – від морського життя до руху суден. Wave Glider SV3, запущений в минулому році, став справжнім витвором мистецтва. Це перший океанічний робот, який рухає сам себе, використовуючи енергію сонця і хвиль. Бортовий електродвигун здатний витягувати енергію звідусіль, а діапазон дії робота складає декілька десятків тисяч кілометрів.

8. Bosch

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-9_resized
Все, що пов’язано з рухом газонокосарок без допомоги рук. Bosch поставляє найрозумніші та ефективні роботизовані апарати, здатні пересуватися і стригти траву. Після розвитку автоматизованих газонокосарок Bosch розгорнула бізнес на 170 мільйонів доларів в Європі разом з найкращою своєю моделлю – Indego. Газонокосарка складає карту газону, зрізає траву за заздалегідь розпланованими паралельними лініями і починає звідти, де зупинилася після розрядки. Німецька фірма також анонсувала автономні автомобілі, намагаючись зробити випробування автономних автомобілів Google безглуздими дитячими забавами.

Читайте також: Білл Гейтс: “Роботи незабаром залишать багатьох людей без роботи”

9. QBotix

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-11_resized
Забезпечення сонячної енергії за допомогою роботів і монорейки. Замість того, щоб постійно повертати сонячні панелі лицевою стороною до сонця, система SolBot від Qbotix працює на мініатюрній монорельсовій доріжці, по якій робот ковзає протягом дня і повертає сонячні панелі. Після установки п’яти активних систем в 2013 році, каліфорнійський стартап показав більш серйозного SolBot R – 225, здатного оптимізувати сонячні панелі до 340 кіловат енергії в сумі.

10. Prox Dynamics

top-10-robototehnicheskih-kompanii-svitu-8_resized
Створює ручних дронів, яких можна закидати на лінію вогню. Чи варта крихітна іграшка, яка вміщується в руці, 31 мільйона доларів? Міністерство оборони Великобританії вирішило, що так, тому замовило 160 нанокоптерів Black Hornet і розгорнула половину з них в Афганістані в 2012 році. Тепер піхотні підрозділи використовують Black Hornet для ближньої розвідки та автоматизованого спостереження. Норвезький виробник роботів також уклав контракт на 2,5 мільйона для розробки нових Black Hornet для армії США.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button