Різні цікавинки

Цікаво про БАДи

Безперечний факт – здоров’я людини цілком залежить від його способу життя, в тому числі і раціонального харчування. Для збереження свого здоров’я і продовження життя багато вчених рекомендують застосовувати біологічно активні добавки до їжі. Аргумент один. Сучасні технології виробництва продуктів харчування вбивають всі біологічно активні речовини в продуктах, роблять їх не придатними до споживання.

bady_400

Як стверджують фахівці, здоров’я людей на 12 % залежить від рівня охорони здоров’я, на 18 % – від генетичної схильності, а на 70 % – від способу життя, не останнє місце в якому займає важливий http://www.faktorzhizni.ru/ – харчування. Медичні погляди протягом всієї людської історії були одностайні в одному: чим гірше харчування – тим більше хвороб. Фахівці стверджують, що раціон людини в наші дні повинен містити більше 600 різних речовин (нутрієнтів). Шкода, та збалансований раціон, що включає всі харчові речовини, можуть собі дозволити далеко не всі. Тут і приходять на допомогу біологічно активні добавки.

Здавалося б, аргументів на користь застосування БАД (біологічні активні добавки) чимало. Але ми, люди сумніваючі, і хочемо мати ще більш вагомі докази доцільності вживання біологічно активних добавок.

Про користь

Почнемо з того, що склад БАД містить натуральні природні харчові речовини високої концентрації, які виробляються на основі морської, тваринної, мінеральної сировини. Такі речовини людський організм сам синтезувати не здатний, а щоденне їх споживання для організму обов’язково. І якщо їх не вистачає, в організмі відбуваються процеси, що знижують працездатність, прискорюють процеси старіння, зменшують здатність організму чинити опірність шкідливим факторам.

Біологічно активні добавки не є лікарськими засобами, вони доповнюють раціон, дозволяючи сучасній людині уникнути дефіциту вітамінів, мінеральних речовин, харчових волокон, не збільшуючи обсяг споживаної їжі, тобто уникаючи споживання зайвих калорій. Бажано, щоб біологічно активні добавки присутні в щоденному раціоні людини і виконували свою оздоровляючу роль.

В даний час найважливішою проблемою є дефіцит мікронутрієнтів – тих речовин, які знаходяться в їжі в мікрокількостях і потрібні нам щодня і в певних співвідношеннях. До них належать вітаміни, мінеральні речовини, окремі амінокислоти, жирні кислоти. Якщо вони не надходять в організм регулярно, з’являються проблеми зі здоров’ям.

БАД – чітко дозовані, зручні в застосуванні – у вигляді таблеток, капсул і в інших формах – допоможуть швидко ліквідувати виявлену в організмі нестачу тих чи інших важливих речовин. БАД – наші помічники при стресах, в екологічно неблагополучних та екстремальних ситуаціях.

Трохи історії

Історія БАД почалася в 20 -х роках XX століття. Американець Карл Реенборг, який працював у той час в Китаї, потрапив до в’язниці, де багато в’язнів вмирали від невідомої хвороби. Будучи винахідливою людиною, розуміючи важливість балансу речовин у харчуванні, він припустив, що в мізерній їжі, якою їх годували, катастрофічно не вистачає мікроелементів, насамперед заліза, що призводить до проблем з кров’ю. Він став додавати в їжу стружку іржавих цвяхів. Як виявилося, цим Карл Ренборг примудрився врятувати не тілкьки своє життя, а й тих, хто наслідував його приклад. Пізніше, повернувшись до Америки, він заснував першу компанію з виробництва харчових добавок. Вже до середини 90-х БАД завдяки своїй ефективності стали популярним трендом на Заході, складаючи серйозну альтернативу хімічним препаратам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button