Різне

Найзагадковіше і стародавнє місце Криму – Форос

Географія

Недалеко від Ялти (35 км) розташоване мальовниче курортне селище міського типу Форос. Історія цього історичного містечка становить приблизно 25 століть. У середньовіччя на місці Фороса була розташована генуезька фортеця Форі. В 1475 році її зруйнували турки, які на той час захопили південний берег Тавриди.

foros_600

Пам’ятки

Пам’ятки Фороса відомі своєю неповторною красою. Можна помилуватися тінистим Фороським парком, незвичайною архітектурою церкви Воскресіння Христового, яка відреставрована у 90-их роках початку 20 сторіччя. З майданчику храму відкривається чудовий вид на морське узбережжя. В околиці Фороса розташовані державні дачі, на одній з яких під час державного перевороту перебував Михайло Горбачов. В західній частині містечка знаходиться дача Теселі. Радянський уряд подарував її Максиму Горькому, який часто сюди приїжджав з 1933 року по 1936, де і дописав свою відому епопею «Життя Клима Самгіна».

Foros_church_600

Клімат

Клімат Фороса відносять до субтропічного, схожого з середземноморським. Самий теплий місяць – липень. Середньодобова температура повітря у липні становить близько 22-24°С. Форос завжди «обіймає» своїх туристів сонячною погодою. За кількістю сонячних годин у році він перевершує всі курорти південних берегів Криму. Середньодобова температура води в червні становить +20,5°С, липні + 23°С, серпні +24°С, а у вересні +21°С.

foros_mountain_600

Відпочинок

Сезон купання починається в першій половині червня і закінчується, як і оксамитовий сезон, в кінці вересня. Пляжі Фороса відомі своєю чистотою, так як тут протікають дві потужні течії, вода на узбережжях постійно оновлюється і є найчистішою на південному березі. Через ці течії температура морської води може достатньо коливатися протягом короткого проміжку часу. Фороський пляжі популярні тим, що практично вони всі безкоштовні. Проте гарно впорядковані, обладнані кабінками для перевдягання та лежаками. Вода в морі завжди прозора. Морська глибина на пляжах Фороса становить від 3 до 6 метрів. За безпекою відпочиваючих завжди стежать рятувальні служби.

Пляжі

Одне з кращих місць для відпочинку – міський пляж Фороса. Вся його територія посипана галькою і обгороджена по обидва боки величезними брилами. Завдяки цьому, море завжди залишається спокійним і теплим. Це місце ідеально підійде для батьків з маленькими дітьми, так як тут дуже мальовничо і тихо. Напрокат можна взяти човен з веслами, катер на підводних крилах, віндсерфінги, спорядження для підводного плавання і полювання, водні мотоцикли і т.п. Ті, хто бажає зайнятися дайвінгом, може найняти інструктора, який навчить правильному поводженню з підводним спорядженням. Вхід на пляж санаторію «Форос» платний. Саме узбережжя біля нього має красивий вигляд завдяки скельному обрамленню. В західній частині від Фороса розташовано багато бухт, де можна віддихнути відокремлено. Пейзаж доповнюють мальовничі скелі та кам’яні брили.

foros_pliazi_600

Готелі

Готелі Фороса весь курортний сезон заповнені повністю. Так як поселення невелике і має складний географічний рельєф, будівництво тут не дуже розвивається. Щоб забронювати місця на перед безпосередньо перед відпусткою не вдасться, проте це можливо зробити через інтернет http://www.planetofhotels.com/ukraina/foros. 5-ти зіркові готелі відсутні. Проте вілли “Форос”, “Реолі”, а також в коттеджний комплекс “Едем” не дуже поступаються висококласним приміщенням. 3 зіркові готелі Фороса представляють собою маленькі пансіонати з смачною кухнею, сучасним дизайном і максимальним вибором додаткових послуг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments