Поради

Ціна доступних кредитів в Україні — хто може взяти і як?

Кредитування — одна з найбільш поширених послуг фінансової сфери в Україні. До них відноситься як банківське кредитування, так і мікропозики в МФО. При цьому найбільш доступним для кожного повнолітнього українця є саме сервіс кредитів онлайн. Крім того, мікропозики лідирують за вибором громадян, адже отримати гроші значно легше, ніж у банку. Також визначальним фактором є те, що для оформлення необхідно мінімум документів, зокрема паспорт та ідентифікаційний код.

Хто може скористатися послугою мірокредитування?

Наразі майже кожна мікрофінансова організація кредитує громадян України від 18 років. Віковий ліміт сягає від 60 до 90 років залежно від компанії. Характерного опису середньостатистичного клієнта МФО нема, адже за їхніми послугами звертаються мільйони українців різної статі, статусу, віку та професії. Тим самим можна визначити, що користуватися мікропозиками можуть як студенти, постійно чи тимчасово безробітні, так і пенсіонери й особи в декретній відпустці. Головний критерій для осіб, що не є офіційно працевлаштованими — достатня платоспроможність, що посильна запитам до мікрофінансових організацій. Тобто за умовного заробітку в 10 тисяч не варто подавати заявку на кредит більш ніж на 5 тисяч гривень.

Скільки коштують мікрокредити?

Оскільки мірокредитування має собою на увазі короткострокові зобов’язання між кредитором та позичальником, такий тип кредиту може видаватися дорожчим у порівнянні з банківським. Середня ставка за ринком складає 2% на день. Тарифікація кредитування в банках та МФО відрізняються. Адже якщо ставка кредитування в банках обчислюється в розрахунку на місяць, то МФО нараховують щоденний відсоток. При цьому не завжди переплата лишається більшою з боку представників мікрокредитування. Це пов’язано з тим, що МФО вибудовують лояльні відносини з надійними клієнтами та регулярно пропонують їм персональні знижки на кредити. Натомість у банках подібний підхід не практикується.

Крім того, завдяки широкій аудиторії мікрофінансові компанії спроможні створювати власні програми лояльності, виконуючи правила яких можна легко отримувати регулярні знижки в понад 60-80%.

Як взяти кредит онлайн, і що для цього знадобиться?

Ще однією з переваг кредитування в МФО є повна відсутність бюрократії та віддалений доступ до усіх можливих послуг — від оформлення до безпосередньо погашення. Взяти кредит онлайн можна як на сайті вибраної компанії, так і в додатку (якщо він розроблений та є в доступі до звантаження, як, наприклад, у CreditPlus).

Щоб подати заявку на кредит, потрібно вибрати суму й термін, а також пройти коротку реєстрацію. Як правило, в анкеті присутні стандартні запитання про паспортні дані та ІПН, а також цивільний статус (одружений/а, не одружений/а тощо). Також майже в усіх компаніях необхідною процедурою є проходження Bank ID — етапу перевірки особи. Це потрібно для того, щоб ідентифікувати користувача та звести нанівець спроби шахрайства з допомогою підроблених або викрадених документів. Це просто, адже для верифікації потрібно лише вказати банк, що вас обслуговує, та дати згоду на обробку даних.

Після заповнення анкета надсилається на перевірку скорингової системи, що аналізує введену інформацію, а також безліч індивідуальних параметрів. На основі цих даних автоматично ухвалюється рішення. Після погодження видачі кредиту клієнту надсилається персональний примірник договору для підпису. На вказаний номер телефону надходить SMS з унікальним цифровим ідентифікатором, що рівнозначний фізичному підпису особи. Після введення коду договір набирає чинності, а гроші автоматично переказуються на карту позичальника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button