Відео

Тюлені стали канібалами (відео)

Вчені зняли на відео, як сірий тюлень полює на дитинчат свого ж виду — ловить, топить у воді і пожирає їх. Зоологи стали свідками ще чотирьох випадків канібалізму серед тюленів у тієї ж популяції.

Всього за один тиждень 2014 року один самець з’їв п’ять дитинчат. Крім того, на території даної колонії на шотландському острові Мей вчені знайшли ще 11 трупів юних особин.

«Ми пояснюємо цю поведінку бажанням тюленя знайти хороше джерело їжі і при цьому не виходити в море в пошуках здобичі. Коли самець на час покидає свою територію, це зводить до нуля шанси знайти статевого партнера — інші самці займають його місце», — пояснює співавтор дослідження Шон Твісс (Sean Twiss).

З тієї ж причини (пам’ять про «своїй» території) тюлень не вбиває дитинчат безпосередньо біля себе, а спочатку відходив до інших ділянок колонії — так він був упевнений, що не вб’є власних дитинчат.

Вчені вже кілька років відзначають, що тюлені почали змінювати свій раціон: замість риби і ракоподібних вони все частіше поїдають інших морських ссавців. Швидше за все, виною цьому кліматичні зміни.

У 2015 році тюленів звинуватили у жорстокому вбивстві сотень тупомордих дельфінів, чиї понівечені трупи у великій кількості море викидає на узбережжя Нідерландів. Ластоногі почали вбивати дельфінів заради розваги, стверджують вчені.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments