Земля

Після зникнення динозаврів на Землі домінували гігантські птахи

Розкопки на території канадського острова Елсмір показали, що після вимирання динозаврів Землю заселили гігантські наземні птиці зростом понад два метри і масою в кілька сотень кілограмів.

Після зникнення динозаврів на Землі домінували гігантські птахи

Приблизно 65 мільйонів років назад порожню нішу топ-хижаків і топ-травоїдних тварин спочатку зайняли не ссавці, як було прийнято вважати раніше, а великі птахи – гасторніс, бронторніси і пресбіорніси, хижі і травоїдні пернаті гіганти з потужним дзьобом і ногами, твердять вчені.

Томас Стідхем з Інституту палеонтології хребетних в Пекіні (Китай) і його колеги знайшли черговий доказ домінування гігантських птахів за часів еоцену і інших ранніх епох кайнозойської ери.

Читайте також: 

В Арктиці, на канадському острові Елсмір, який зараз представляє собою гігантський «морозильник», а раніше був територією з м’яким кліматом, виявлений палець ноги, що належав, як видно, гасторнісу. Крім того, палеонтологи відкопали кістки крила, чиїм власником був пресбіорніс. Вони являли собою великих птахів із загону гусячих, схожих за своїм виглядом на фламінго, збільшених до гігантських розмірів.

Спочатку вчені думали, що вони мають справу з арктичними підвидами цих птахів, які, як вони вважали, повинні були володіти меншими розмірами через умови проживання. Але, коли Стідхем і його колеги порівняли їх з аналогічними скам’янілостями з США, вони не змогли знайти відмінностей. Це означає, що в Заполяр’ї жили ті ж самі повнорозмірні гасторніси і пресбіорніси, як і в інших куточках Землі того часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button