Інтернет

Twitter опинився на “стороні” консерваторів, а не лібералів

Дослідження американських вчених показало, що популярна соціальна мережа робить новини від консервативно налаштованих користувачів більш помітними, ніж від лібералів.

Вчені з Університету Пенсільванії та інших американських організацій проаналізували активність в соціальних мережах на тему однієї з найбільших акцій протесту в США — після вбивства поліцейським Джорджа Флойда 25 травня 2020 року. Свої висновки дослідники представили в журналі PNAS Nexus.

Фахівці вивчили контент з 1,3 мільйона твітів, дані про протестні акції, зібрані консорціумом з підрахунку натовпу, а також інформацію про перегляд веб-сторінок. Дослідники хотіли порівняти те, що відбувалося на вулицях, з інформацією, поширюваною через Twitter.

Крім цього, перед вченими стояло завдання визначити політичний ухил новин, що публікуються на платформах, які висвітлювали протестні акції. Для цього вони визначили ідеологічний склад аудиторії, що споживають подібні новини. Крім того, дослідники аналізували посилання, на які вели твіти.

З’ясувалося, що більшість джерел, якими користувачі ділилися в Twitter під час протестів у Сполучених Штатах, вели до доменів правого спрямування. Таких твітів було в цілому більше, а користувачі реагували на них частіше, ніж на платформи «лівих». Посилання на видання з консервативним ухилом в принципі поширювалися частіше, ніж з ліберальним.

Здавалося б, це має означати, що користувачі соціальної мережі просто мають консервативний ухил. Однак більш ранні дослідження показали: ті, хто сидять в Twitter, навпаки, частіше симпатизують ліберальним поглядам. У планах у дослідників провести ту ж роботу щодо інших соціальних мереж, наприклад Facebook.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button