Земля

Тигрові акули допомогли вченим оцінити розмір полів водоростей на Багамах

Сама можливість використовувати тигрових акул в таких мирних цілях, як оцінка площі полів водоростей, виглядає несподівано, але таке використання виявилося продуктивним

Міжнародна команда вчених провела оцінку площі водоростей на мілинах Багамських островів. Поля водоростей не тільки зручні місця проживання безлічі підводних видів, водорості успішно накопичують вуглець і тим самим стримують глобальне потепління. Але дотепер всі оцінки площі полів водоростей в світі досить приблизні. На Багамських островах вченим дуже допомогли тигрові акули.

A-B) вчений досліджує поля Thalassia testudinum. C) тигрова акула над полем syringodium filiforme. D) зйомка камерою спостереження, закріпленої на акулі

Міжнародна група вчених використовувала рух тигрових акул, щоб оцінити розмір екосистеми морських водоростей. У своїй роботі дослідники описують методи, які вони використовували для вимірювання площі морського дна, покритого водоростями на мілинах Багамських островів.

У міру того, як зміна клімату триває, вчені в усьому світі продовжують вивчати регіони, які можуть бути порушені цими змінами. У новій роботі вчені відзначили, що до 17% вуглецю, що міститься в морських відкладеннях, міститься у водоростях, що дозволяє припустити, що водорості відіграють важливу роль у зміні клімату.

Але на сьогодні ніхто насправді не знає точно, яка частина дна Світового океану покрита водоростями. У своїй роботі дослідники сподівалися частково заповнити цю прогалину, вимірявши розмір екосистеми морських водоростей на Багамських мілинах.

Скати на підводному лузі SeaLegacy, 2021 поля морських водоростей – це більше, ніж просто поглиначі вуглецю, вони служать місцем годування для безлічі морських мешканців, наприклад, таких як акули і скати.

Щоб виміряти, яка частина морського дна багамської мілини покрита водоростями, дослідники звернули увагу на тигрових акул, які вважають за краще жити в районах, покритих водоростями, — так їм легше підкрадатися до видобутку.

Дослідники зловили 15 акул, прикріпили до них датчики розташування і відпустили. Відстеження їх рухів дозволило дослідникам створити карту полів водоростей, на яких жили акули. Дослідники і самі провели 2500 занурень, щоб уточнити карту.

На відео добре видно, що тигрова акула дійсно вважає за краще жити серед морських водоростей.

В результаті дослідники створили досить точну карту екосистем морських водоростей на мілинах Багамських островів і оцінили розмір цих підводних полів від 66 000 до 92 000 квадратних км. Це поле виявилося найбільшим з відомих на сьогодні. Вчені також відзначають, що їх вимірювання дозволяє збільшити оцінку площі полів морських водоростей у всьому світі приблизно на 41%. Дякуючи тигровим акулам та їх звичкам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button