Земля

У Долині Смерті попередньо зафіксували найвищу температуру на Землі за останні 107 років

Якщо дані підтвердяться, то цей показник стане максимальним з 1913 року, а може, і поб’є всі рекорди.

Температура в Долині Смерті / © Getty Images

Температура повітря в Долині Смерті (парк, розташований в міжгірській западині в районі пустелі Мохаве в Каліфорнії) 16 серпня, о 15:41 за місцевим часом, піднялася до плюс 54,4 ° C, повідомляє Національна метеорологічна служба в Лас-Вегасі.

Якщо ця інформація підтвердиться, зареєстрований показник стане максимальним з 10 липня 1913 року, коли спека на ранчо Гренландія в тій же Долині Смерті досягла плюс 56,7 ° C, зазначає Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

Раніше рекорд хотіли привласнити спеці в Лівії (тоді нібито було зафіксовано плюс 58 ° C) в 1922 році, проте розслідування, проведене ВМО сім років потому, його скасувало: тоді комітет прийшов до висновку, що помилкові дані, судячи з усього, були обумовлені людським фактором. Причому експерти ставили під сумнів і той факт, що в 1913 році в Долині Смерті було плюс 56,7 ° C, заявивши, що це неможливо.

У зв’язку з цим показники 16 серпня мають намір також перевірити і підтвердити в найближчі тижні. Деякі спостерігачі вважають, що з часом температура в 54,4 ° C в Долині Смерті стане максимальною з зафіксованих на Землі.

«Цілком можливо, що Долина Смерті встановила новий світовий рекорд. Екстремальний характер навколишньої погоди робить це правдоподібним і заслуговує серйозного вивчення. <…> Плюс є питання з приводу достовірності попередніх максимумів », — заявив метеоролог Боб Хенсон.

Крім того, відзначають фахівці, в контексті недавньої спеки в Долині Смерті примітний той факт, що вона встановилася в середині серпня.

«Кут нахилу сонця нижче, а дні коротше: це знижує ймовірність того, що там може бути рекордна температура повітря. Минулого тижня я припускав, що можливо плюс 53,3 ° C, але, схоже, температурі вдалося піднятися ще вище », — додав у своєму блозі метеоролог Ден Саттерфілд.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть