Земля

Вчені розробили новий метод прогнозування виверження вулканів

Принципово новий метод прогнозування виверження вулканів з більш високою точністю розроблений групою вчених з різних країн. Зараз ця технологія проходить перші випробування.

Повідомляється, що в новому технічному вирішенні фахівці об’єднали фізичні та статистичні підходи. Метод заснований на відстеженні руху магми, що дозволить зрозуміти маршрут її руху з глибин земної кори. Річ у тому, зазначають вчені, що магма часто не вивергається з основного гирла вулкана, а намагається знайти інші способи виходу на поверхню.

Як приклад наводяться виверження вулканів на Гавайських островах в 2018 році і в Ісландії в 2014. Намагаючись передбачити, як буде відбуватися виверження, основна складність полягає в неможливості побачити пересування магми під землею.

За словами авторів нового методу прогнозування, застосовувана сьогодні методика грунтується або на статистиці, або ж тільки на фізиці. У кожному такому випадку наявні дані не дозволяють домогтися точних результатів. На підставі цього і було прийнято рішення об’єднати ці два методу, зв’язавши воєдино їх окремі переваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button