Наука

У геномі людини знайшли предка, що переховується

Ніхто не знає, ким вона була, лише те, що вона була іншою: дівчинка-підліток, яка народилася понад 50 000 років тому з такою дивною унікальністю, що вона здавалася «гібридним» предком сучасних людей, якого вчені раніше не бачили.

Лише нещодавно дослідники виявили докази того, що ця дівчина була не одна. У дослідженні 2019 року, що аналізує різноманітність предків людини, вчені використовували штучний інтелект (ШІ) для ідентифікації невідомого виду предків людини, з яким стикалися сучасні люди – і з якими вони спілкувалися – під час тривалої подорожі з Африки тисячоліття тому.

“Близько 80 000 років тому стався так званий вихід з Африки, коли частина людської популяції, яка вже складалася з сучасних людей, покинула африканський континент і мігрувала на інші континенти, давши початок всім нинішнім популяціям»,
– пояснив еволюційний біолог Жауме Бертранпетіт з Університету Помпеу Фабра в Іспанії.

У міру того, як сучасні люди прокладали цей шлях на суші Євразії, вони також створювали деякі інші речі – схрещувалися з древніми і вимерлими гомінідами з інших видів. Донедавна вважалося, що серед цих випадкових сексуальних партнерів були неандертальці та денисовці, останні з яких були невідомі до 2010 року.

Але в дослідженні 2019 року вчені змогли виділити в євразійській ДНК сліди третього давнього предка людей. Це стало можливим завдяки алгоритмам глибокого навчання, що просіюють складну масу стародавнього та сучасного генетичного коду людини.  Використовуючи статистичний метод, який називається байєсівським висновком, дослідники знайшли докази того, що вони називають «третьою інтрогресією» – «примарною» архаїчною популяцією, з якою сучасні люди схрещувалися під час виходу з Африки.

“Ця популяція або пов’язана з лінією неандертальців-денисовців, або рано відокремилася від лінії денисовців»,
– пишуть дослідники у своїй роботі, маючи на увазі, що, можливо, ця третя популяція в історії людства, можливо, сама була сумішшю неандертальців і денисовців.

У певному сенсі, з точки зору глибокого навчання, це гіпотетичне підтвердження різновидів «гібридної скам’янілості» дівчинки-підлітка, виявленої в 2018 році. Але це все лише припущення — самі дослідники таких далекосяжних висновків не роблять.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button