Наука

Вживання вина може зменшити необхідність видалення катаракти

Дослідження, проведене офтальмологічною клінікою Moorfields Eye Hospital NHS Foundation Trust і Інститутом офтальмології Університетського коледжу Лондона, показало, що вживання вина в помірних кількостях знижує ризик необхідності операції з видалення катаракти на 23%.

В рамках дослідження вчені розглядали вплив не тільки вина, а й інших алкогольних напоїв, проте саме вино показало кращий результат. Також фахівці помітили, що люди, які пили багато пива і сидру не мали значного зниження ризику.

На сьогодні це дослідження є найбільшим у своєму роді, оскільки воно було зосереджене на даних понад 490 000 людей, інформація була взята з британського біобанку. В рамках роботи вчені вивчили кількість вживаного алкоголю пацієнтами, які перенесли операцію з видалення катаракти.

В результаті вчені прийшли до висновку, що помірне споживання алкоголю знижує ризик операції. Кращі результати були помічені у людей, які випивали пляшку вина (750 мл, міцності не більше 13,5%) в тиждень (максимум схвалений лікарями), в такому випадку ризик знижувався на 23%. Однак експерти попереджають, що вживання великої кількості алкоголю пов’язане з цілим рядом серйозних захворювань, таких як хвороби серця, діабет і рак, тому не варто приймати вино за ліки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button