Наука

Вчені розробили нову шкалу електронегативності атомів

Хіміки розробили нову шкалу електронегативності атомів, вона, на відміну від старої, правильно показує як поводяться різні атоми при високому тиску або великої енергії зв’язків між ними.

Попередню шкалу розробив нобелівський лауреат Лайнус Полінг. Його варіант, за словами авторів, не узгоджується ні з теоретичними, ні з експериментальними енергіями зв’язків.

Електронегативність — це здатність атомів притягувати електрони при зв’язуванні з іншими атомами. Електронегативність залежить від відстані між ядром і валентними електронами, і від того, наскільки валентна оболонка близька до завершеної.

“На превеликий подив, ми побачили, що шкала Полінга не узгоджується ні з теоретичними, ні з експериментальними енергіями зв’язків. Більш того, це було відомо в хімічній
літературі, але задовільного вирішення запропоновано не було” – вважає Артем Оганов, один з авторів роботи, професор Сколковского інституту науки й технологій.

Автори відзначають, що таблиця Полінга вірна при нормальних температурах і тиску, однак в експериментах при високому тиску і при дослідах з речовинами, електронний атом яких дуже сильно розрізняється, передбачення теорії Полінга істотно розходяться з даними спостережень.

Використовуючи нові формулювання, вчені підготували нову шкалу електронегативності елементів. За словами розробників, вона однаково добре працює при низьких і високих тисках і правильно передбачає характер взаємодій як схожих один на одного атомів, так і елементів з протилежних кінців цієї шкали.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button