Наука

У калі людини знайшли 13 видів бактерій, які впливають на настрій

Дослідники з Амстердамського університету і Університету Еразма провели наймасштабніше дослідження зв’язку мікробіому людини і депресії. Вони виявили основні мікроорганізми, які мають сильний вплив на розвиток цього розладу. Крім того, дослідження показало, що етнічні відмінності в депресії також пов’язані з мікробіомом.

Для свого дослідження вчені використовували дані дослідження HELIUS – масштабного комплексного дослідження здоров’я жителів Амстердама, в якому взяло участь понад 23 тис.осіб. Дослідники відібрали 3211 учасників, для яких в базі була інформація про склад фекального мікробіому і оцінок, пов’язаних з розладами особистості.

Результати аналізу показали зв’язок між розвитком депресії і наявністю або відсутністю в зразках калу певних мікроорганізмів. Дослідники виявили 13 таксонів мікроорганізмів, які пов’язані з депресивним розладом: роди Eggerthella, Subdoligranulum, Coprococcus, Sellimonas, lachnoclostridium, Hungatella, Ruminococcaceae (UCG002, UCG003 та UCG005), LachnospiraceaeUCG001, Eubacterium ventriosum та ruminococcusgauvreauiigroup, а також сімейство Ruminococcaceae.

Ці бактерії беруть участь в синтезі глутамату, бутирату, серотоніну і гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), які є ключовими нейротрансмітерами депресії, відзначають вчені.

Художня ілюстрація зв’язку мозку і кишечника

Перевірка результатів дослідження на основі даних скринінгу ERGO — аналогічного проекту з комплексного дослідження жителів Роттердама — підтвердило висновки роботи. При цьому в обох випадках кореляція між складом мікробіому і депресією була такою ж високою, як і для відомих факторів ризику — куріння, вживання алкоголю, відсутності фізичної активності і зайвої ваги.

Крім того, в додатковому дослідженні вчені показали, що раніше виявлені етнічні відмінності в розвитку і перебігу депресії можуть також залежати від складу мікробіому. Склад бактерій в кишковому тракті у представників етнічних груп відрізняється, відзначають вони, і це добре корелює з факторами ризику розвитку депресії.

Автори роботи зазначають, що розуміння того, як саме мікробіом впливає на розвиток депресивного розладу, допоможе розробити нові терапевтичні підходи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button